NHL

Brankář Neuvirth v NHL opět podržel Washington

14. října 2010 07:20 - NEW YORK

Hokejisté Washingtonu se ve středečním utkání NHL mohli opět plně spolehnout na českého gólmana Michala Neuvirtha. Dvaadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem zneškodnil 23 střel New Yorku Islanders a svým výkonem, za který byl vyhlášený druhou hvězdou utkání, pomohl k výhře Capitals 2:1. Rozhodující trefu zaznamenal v 57. minutě Nicklas Bäckström.

Nick Wass, ČTK/AP

Neuvirth sice již ve 4. minutě kapituloval po prudké ráně Niederreitera z pravého kruhu, po zbytek zápasu byl ale pro střelce Islanders nepřekonatelnou překážkou. Obrátku Capitals zařídila elitní formace s Alexandrem Ovečkinem, která se však ve své obvyklé podobě sešla až v úvodu druhé třetiny. Začátek utkání odehrál v první řadě centr druhé lajny Tomáš Fleischmann, který si na prvních dvacet minut prohodil místo s Nicklasem Bäckströmem.

Ve druhém dějství kouč Washingtonu Bruce Boudreau vrátil formacím obvyklou podobu a první útok začal úřadovat. Ovečkin vyrovnal těsně před koncem prostřední části a Bäckström necelé čtyři minuty před koncem utkání vstřelil vítězný gól úspěšnou dorážkou po Ovečkinově střele. "Alex mě trefil do nohy. Ještě že nedal větší ránu, to bych asi zítra nechodil," smál se po zápase spokojený švédský legionář.

Zuřivý výraz ve tváři Trevora Gilliese z NY Islanders (vpravo) při bitce s D.J. Kingem z Washingtonu.Zuřivý výraz ve tváři Trevora Gilliese z NY Islanders (vpravo) při bitce s D.J. Kingem z Washingtonu.foto: ČTK/AP/Nick Wass

Plekanec se poprvé trefil, Hamrlík poprvé hrál

Český útočník Tomáš Plekanec vstřelil první gól sezóny, navíc si připsal i asistenci u třetí branky týmu, přesto jeho bodový příspěvek Montrealu nestačil a na vlastním ledě prohrál s Tampou Bay 3:4 v prodloužení.

Canadiens přitom vedli i díky brance českého forvarda po první třetině o dva góly. Hned v úvodu prostřední části ale inkasovali v oslabení z hole Clarka a v úvodu druhé deseiminutovky třetí třetiny vyrovnal St. Louis. Pouhých 31 sekund po vyrovnávací brance vrátil domácím výhodu Andrej Kosticyn, 79 vteřin před třetí sirénou ale vynutil prodloužení Stamkos. A v nastaveném čase vystřelil výhru hostů Ryan Malone.

Za domácí nastoupil poprvé v letošním ročníku Roman Hamrlík, který úvodní dva duely vynechal kvůli problémům s kolenem.

Pittsburgh doma opět neuspěl

Hokejisté Nashvillu se částečně pomstili Chicagu za loňské vyřazení z play.off a na ledě soupeře zvítězili 3:2. Rozdílový gól vsítil v závěrečné minutě Joel Ward. V brankovišti Predators se objevil místo zraněného Pekky Rinneho nováček Anders Lindbäck a připsal si při svém debutu premiérovou výhru v NHL. Záda mu kryl Mark Dekanich, který také ještě v soutěži nestartoval.

Pro hokejisty Pittsburghu je jejich nová hala zatím zakletá. Prohráli v ní i třetí zápas, tentokrát s Torontem 3:4. Maple Leafs rozhodli o výhře ve druhé třetině, kdy třemi góly za osm minut otočili skóre na 4:2. Dvěma trefami se na obratu podílel Clarke MacArthur, jemuž na první trefu nahrál Tomáš Kaberle. Na druhé straně chyběl další český obránce Zbyněk Michálek, který má potíže s pravým ramenem.

Až ve čtvrtém zápase si první výhru v sezóně připsali hokejisté New Jersey. Tým, který nastoupil do utkání jen se 16 hráči, se prezentoval precizní defenzivou a v Buffalu zvítězil gólem Ilji Kovalčuka 1:0 v prodloužení.

Hráčům Devils zřejmě prospěl i emotivní výlev trenéra Johna MacLeana, který mužstvo vykázal při ranním rozbruslení na dvacet minut z ledu. "Choval se skoro jako Mark Messier," vtipkoval brankář Martin Brodeur. "Chce po nás, abychom jednali jako profesionálové a udělali vše, co je potřeba, abychom byli připraveni na hru. A na ranním rozbruslení nebyl spokojený s naším přístupem," uvedl Brodeur, který si připsal 111. čisté konto v kariéře NHL.

Rostoucí tlak už pociťovali i hráči Anaheimu, kteří ztratili úvodní tři zápasy se skóre 2:13. V zápase s Vancouverem ale Ducks zabrali a dvěma góly v poslední třetině rozhodli o výhře 4:3. Hrdinou utkání byl Ryan Getzlaf, který zaznamenal gól a tři asistence.

Buffalo - New Jersey 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 61. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Miller 35/34 - Brodeur 24/24. Diváci: 18 690.
Washington - NY Islanders 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 39. Ovečkin, 57. Bäckström - 4. Niederreiter. Zásahy brankářů: Neuvirth 24/23 - Roloson 26/24. Diváci: 18 398.
Montreal - Tampa Bay 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 6. Lapierre, 19. Plekanec (Špaček), 52. A. Kosticyn (Plekanec) - 22. Clark, 51. St. Louis, 59. Stamkos, 65. Malone. Zásahy brankářů: Price 47/43 - Smith 27/24. Diváci: 21 273.
Pittsburgh - Toronto 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Branky: 12. Kunitz, 18. Talbot, 40. Crosby - 24. a 31. MacArthur (na první Kaberle), 6. Orr, 26. Beauchemin. Zásahy brankářů: Fleury 14/10 - Gustavsson 25/22. Diváci: 18 112.
Chicago - Nashville 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 5. P. Kane, 17. Toews - 7. Sullivan, 45. Wilson, 60. J. Ward. Zásahy brankářů: Crawford 27/24 - Lindback 25/23. Diváci: 20 680.
Anaheim - Vancouver 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 3. Getzlaf, 36. Selänne, 49. Perry, 51. Ryan - 4. D. Sedin, 5. Torres, 46. Ehrhoff. Zásahy brankářů: Hiller 39/36 - Luongo 32/28. Diváci: 17 174.