Rubriky:

NHL

Dvořák: Hokejista může vydržet v NHL déle, než si většina lidí myslí

27. října 2010 16:46

Neodpískaný faul na brankáře pomohl hokejistům Toronta k úternímu vítězství nad Floridou a s porážkou se v dresu Panterů smiřovala i trojice českých hráčů. "Byli jsme lepším týmem, ale neměli jsme štěstí. Podle mého názoru při druhé brance se jednalo o faul na brankáře. Zápas je za námi, musíme se připravit na další utkání v Ottawě," hodnotil při neúčasti brankáře Tomáše Vokouna nejzkušenější z Čechů ve službách Floridy.

 

Mike Cassese, Reuters

Co byste řekl k této sezóně? 

Přestože máme na kontě čtyři prohry, tak ji hodnotím pozitivně. Hrajeme dobrým systémem. Měli jsme smůlu, několikrát jsme prohráli, i když jsme byli lepším týmem. Dáváme se dohromady. Máme řadu nových hráčů, takže chvíli bude trvat než se sehrajeme, ale zdá se že to funguje. Stále je hodně zápasů do konce. Měli bychom získat víc bodů na začátku, protože pak se to v závěru těžko honí.

Nebyl pro vás nezvyklý led v úvodu utkání?

Rozhodně ne. Začali jsme sezónu v Kanadě a tady je led lepší než u nás na Floridě. Oba týmy mají stejné podmínky.

Proč nechytal Tomáš Vokoun?

Tomáš chytal šest zápasů za sebou, tak dostal dnes volno a bude opět v brance proti Ottawě a Montrealu.

Na soupisce jste v prvním útoku, ale hrajete hodně v oslabení…

Moje role spočívá v tom, že hraji defenzivního útočníka, ale na druhou stranu hraji hodně i v oslabení. Nebráním se tomu. Přesto si vypracujeme i dost šancí, takže mám i nějaké body. Když je dobrá obrana, mohou se vytvořit i příležitosti pro útok. Spíš jde o to, aby se týmu dařilo.

V březnu příštího roku vám bude 34 let, patříte tedy k starším hráčům v NHL. Byl jste draftován v roce 1995 Floridou. Co se za tu dobu v NHL změnilo?

Pravidla. Tehdy bylo hodně bránění, držení. Tenkrát to rozhodčí nepískali, dnes se prakticky nemůže nikdo nikoho dotknout, což je lepší. Hlavně však přichází každým rokem hodně talentovaných hráčů.

Proč ubývají čeští a slovenští hráči v NHL? I když to není případ vašeho mužstva, kde jste čtyři.

V NHL bývalo přes šedesát Čechů. Teď se to číslo pohybuje kolem čtyřicítky. Je to generační problém. V poslední době nejsou úspěchy na juniorské úrovni. Kromě letošního MS, které jsme vyhráli, jsme prakticky v poslední době neměli žádné mezinárodní úspěchy a to se odrazilo na draftech.

Jak tráví hokejista z NHL léto?

Já jsem ho strávil na Hluboké, kde bydlíme. Hodně jsem trénoval a věnoval jsem se rodině, protože během sezóny moc času na rodinu není.

Jak dlouho může vydržet hokejista hrát NHL?

Záleží to na zdraví a na tom, aby o sebe dbal. Když drží životosprávu, tak hodně dlouho. Musí se vždy maximálně připravit na sezónu. Když se připraví, tak je pro něj sezóna lehčí a může hrát klidně patnáct let i více.

Aleš Březina (Toronto), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..