Hanzal se trefil proti Detroitu. Phoenix ale prohrál v prodloužení

Hokejisté Detroitu udolali v jediném utkání pondělního programu NHL na svém ledě Phoenix 3:2 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelil švédský útočník Henrik Zetterberg. Jednu trefu poražených si připsal Martin Hanzal, který v závěru první třetiny využil náhodného odrazu puku od zadního mantinelu a srovnal na 1:1. Jednalo se o druhou trefu českého hráče v sezoně a obě zaznamenal právě proti Detroitu.

Martin Hanzal se trefil proti Detroitu

Na Hanzala v prostřední části navázal Keith Yandle, ale další osud utkání byl v režii švédských hokejistů ve službách Detroitu. Obránce Nicklas Lidström vynutil pro tým střelou od modré prodloužení, v němž tečí rozhodl o výhře Red Wings Zetterberg. "Byla to dobrá střela. Jen jsem nastavil hokejku," pochválil Zetterberg střílejícího Ruslana Saleje.

Detroit odehrál první domácí zápas po náročné sérii tří utkání na Západním pobřeží, hráči Wings navíc po sobotní porážce ve Vancouveru celý následující den procestovali.

Hudler hrál ve čtvrté řadě

"Věděli jsme, že to bude těžký zápas, jak po fyzické tak psychické stránce. Nečekali jsme tedy, že vyhrajeme jednoznačně. Bylo to upracované, ale bereme to," dodal Zetteberg.

Phoenix letos prohrál ve všech pěti prodlouženích. "Nepředvedli žádnou úžasnou akci, kterou by nás porazili. My jsme jim výhru darovali naší chybou. To se nemůže stát," konstatoval trenér Coyotes Dave Tippett. Od jehož svěřenců se odklonilo i štěstí. Tři minuty před koncem základní hrací doby totiž zastavilo střelu Scottyho Upshalla břevno.

Český útočník Jiří Hudler nastoupil stejně jako v minulém utkání ve čtvrté řadě Detroitu a od trenéra dostal důvěru i ve druhé přesilovkové formaci. Obdobně je na tom i jeho krajan Petr Průcha z Phoenixu, který se v letošní sezoně rovněž několikrát nevešel kvůli nepřesvědčivým výkonům do základního kádru. I on v zápase hrál v posledním útoku týmu.

Detroit - Phoenix 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)Branky: 2. Cleary, 48. Lidström, 62. Zetterberg - 20. Hanzal, 28. Yandle. Střely na branku: 40:31. Diváci:19.207.Detroit - Phoenix 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)Branky: 2. Cleary, 48. Lidström, 62. Zetterberg - 20. Hanzal, 28. Yandle. Střely na branku: 40:31. Diváci:19.207.
Detroit - Phoenix 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 2. Cleary, 48. Lidström, 62. Zetterberg - 20. Hanzal, 28. Yandle. Střely na branku: 40:31. Diváci:19.207.