Hejduk dvěma góly přispěl k výhře Colorada

DALLAS

Český hokejový útočník Milan Hejduk přispěl v NHL dvěma góly k výhře Colorada na ledě Dallasu 4:3 po samostatných nájezdech. Hejduk se prosadil v přesilových hrách na začátku první a druhé třetiny a jeho tým vedl po 26 minutách už 3:0. Domácí se však zvedli a v druhé polovině zápasu dokázali tříbrankové manko smazat, zejména díky dvěma gólům v 34. minutě v rozmezí 26 sekund.

Útočník Colorada Milan Hejduk

V penaltovém rozstřelu však byli úspěšnější hosté. Hejduk, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, sice svůj nájezd neproměnil, zastoupili ho ale dva spoluhráči Chris Stewart a Kevin Porter, který v páté sérii přece jenom rozhodl o vítězství Avalanche.

Specialisty na samostatné nájezdy se začínají stávat hokejisté Nashvillu, kteří v penaltách dotáhli do vítězného konce už třetí z posledních pěti zápasů. V sobotu porazili 2:1 Carolinu a rozhodující nájezd proměnil Martin Erat.

Český útočník uzavíral třetí sérii a nevymýšlel nic zvláštního. Rozjel se na brankáře Cama Warda, oklamal ho pohybem ramen a poté zavěsil střelou zápěstím. "Ještě než jsem šel na led, už jsem věděl, co udělám. Ward šel s vyrážečkou hodně k ledu, bylo jasné, že to musím zkusit na forhend," prohlásil Erat.

Nechvalný klubový rekord vyrovnali v sobotu New York Islanders, kteří podlehli Floridě 1:4 a připsali si dvanáctou porážku v řadě. Stejnou černou šňůru zaznamenali Islanders naposledy při své premiérové sezoně v NHL v roce 1972.

Domácí přitom vedli po první třetině 1:0. V druhém dějství však Panteři během osmi minut nastříleli čtyři góly a bylo rozhodnuto. Brankář Tomáš Vokoun zneškodnil 39 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou večera za střelcem dvou branek Mikem Santorellim.

Atraktivní přestřelku přinesl souboj dvou nejlepším týmů Východní konference mezi Washingtonem a Philadelphií. Hostující Flyers vedli v polovině třetí třetiny 3:1, pak však dvakrát v rozmezí 28 sekund inkasovali v oslabení a začínalo se od znovu. Vzápětí se Letci znovu dostali do vedení, Capitals ovšem v poslední minutě využili další přesilovku umocněnou o hru bez brankáře a vynutili si prodloužení. Nakonec se ale radovali Flyers, kteří zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech. Jediným úspěšným střelcem v penaltách byl Daniel Briere.

Zcela na opačné straně se nacházejí Ďáblové z New Jersey, kteří podlehli 2:3 St. Louis. Blues tak prodloužili domácí neporazitelnost v základní hrací době na devět zápasů. Na jeden gól Devils přihrál Patrik Eliáš, který nastoupil ve svém jubilejním 900. utkání NHL.

Boston - Los Angeles 3:4 po sam. náj. (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Wheeler, 32. Campbell, 54. Bergeron - 12. a rozh. nájezd Handzuš, 1. B. Richardson, 23. Stoll. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17 565.
Buffalo - Tampa Bay 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Vanek - 19. Purcell (Kubina), 32. Hall. Střely na branku: 30:22. Diváci: 17 833.
Montreal - Toronto 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 30. Halpern (Špaček), 48. Cammalleri. Střely na branku: 39:30. Diváci: 21 273.
NY Islanders - Florida 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)
Branky: 14. Moulson - 23. a 27. Santorelli, 24. Reasoner (Dvořák), 31. Weiss (Frolík). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 40 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,5 procenta. Střely na branku: 40:31. Diváci: 9 157.
Washington - Philadelphia 4:5 po sam. náj. (1:0, 0:2, 3:2 - 0:0)
Branky: 9. Johansson, 52. Bäckström, 52. Chimera (Fleischmann), 60. Fehr - 34. Giroux, 38. M. Richards, 50. Carter, 54. Nodl, rozh. nájezd Briere. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 35 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Střely na branku: 37:35. Diváci: 18 398.
St. Louis - New Jersey 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Pietrangelo, 39. Brewer, 46. Winchester - 1. Clarkson, 30. Tedenby (Eliáš). Střely na branku: 27:37. Diváci: 19 150.
Minnesota - NY Rangers 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Branky: 33. Cullen, 56. Havlát - 29. Anisimov, 35. Del Zotto, 40. Frolov, 45. Dubinsky, 55. Fedotěnko. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18 695.
Dallas - Colorado 3:4 po sam. náj. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 34. Burish, 34. Morrow, 51. Neal - 5. a 24. Hejduk, 26. Jones, rozh. nájezd Porter. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17 441.
Vancouver - Chicago 1:7 (0:0, 0:4, 1:3)
Branky: 54. Samuelsson - 45. a 46. Pisani, 25. Toews, 28. Brouwer, 34. Seabrook, 36. Sharp, 52. P. Kane. Střely na branku: 28:41. Diváci: 18 860.
Carolina - Nashville 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Pitkänen - 24. Smithson, rozh. nájezd Erat. Střely na branku: 22:27. Diváci: 15 384.
San Jose - Columbus 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4., 36. a 60. Nash (na druhou Voráček). Střely na branku: 35:27. Diváci: 17 562.