Fleischmann režíroval obrat Colorada v přestřelce s Chicagem

DENVER

Český útočník Tomáš Fleischmann se stal hlavním strůjcem obratu Colorada v pondělním utkání hokejové NHL s Chicagem. Gólem a dvěma asistencemi totiž v závěru třetí třetiny pomohl Avalanche otočit skóre z 4:5 na konečných 7:5 a byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Útočník Colorada Tomáš Fleischmann (vpravo) střílí vyrovnávací gól v duelu s Chicagem.

Colorado v zápase čtyřikrát vedlo o gól, Blackhawks však pokaždé dokázali odpovědět a v polovině třetí třetiny se dokonce dostali do vedení. Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby však Fleischmann vyrovnal na 5:5, za minutu přihrál na vítěznou branku Mattu Duchenovi a asistenci si pak připsal i u posledního gólu Ryana O'Reillyho při power play Chicaga.

"Skoro každá střela dneska skončila v brance. Na konci jsme čekali na svou šanci a přišly hned dvě. A obě jsme využili," konstatoval Fleischmann, jenž sehrál premiérové domácí utkání v dresu Colorada od konce listopadu, kdy byl vyměněn z Washingtonu.

"Tomáš dnes patřil k těm hráčům, kteří působili trošku unaveným dojmem. S výjimkou závěru utkání, kdy znovu našel nohy, začal bruslit a společně s Duchiem rozhodli zápas. Myslím, že si Tomáš v týmu stále hledá své místo, ale je to prima posila," vyjádřil se trenér Colorada Joe Sacco na adresu Fleischmanna, který v šesti zápasech zaznamenal dvě branky a pět asistencí.

Vyrovnávací gól zařídil střelou zápěstím z pozice pár metrů za útočnou modrou čárou a poprvé tak v utkání překonal brankáře Coreyho Crawforda, který na začátku druhé třetiny po čtvrtém inkasovaném gólu nahradil Martyho Turka. "Nebyla to tvrdá střela. Nevím, jestli ji někdo tečoval, ale celou dobu jsem puk viděl a nakonec se zdálo, že trošku změnil směr," popsal důležitý okamžik Crawford.

Pavelec třikrát inkasoval, Atlanta vyhrála v prodloužení

Desáté vítězství z posledních dvanácti zápasů vybojovali hokejisté Atlanty, kteří porazili Ottawu na jejím ledě 4:3 v prodloužení. Thrashers přitom v utkání vedli už 3:0 a brankář Ondřej Pavelec až do 39. minuty hájil čisté konto. Pak však snížil Daniel Alfredsson a v třetí třetině Senators vyrovnali dvěma góly v rozmezí 95 sekund.

Nakonec se ale radovali přece jenom hosté. Vítězný gól vstřelil po 69 sekundách prodloužení Bryan Little, který si tak připsal druhý přesný zásah v zápase. "V prvních dvou třetinách na mě šlo málo střel, i když Ottawa strávila hodně času v našem obranném pásmu. V třetí části jsme měli několik brejků, ale góly dával soupeř. Jenže v prodloužení jsme odvedli dobrou práci a získali dva body," řekl Pavelec, který si připsal 27 úspěšných zákroků.

S výsledkem byli nakonec spokojeni i domácí. Kapitán Alfredsson měl navíc radost z toho, že po třinácti zápasech ukončil své střelecké trápení a dočkal se gólu. "Jsem samozřejmě rád, navíc ten gól přišel ve správnou chvíli na konci druhé třetiny a vrátil nás do hry. Způsob, jakým jsme se dokázali porvat o vyrovnání, byl perfektní. Možná jsme si nakonec zasloužili získat víc než jeden bod, ale jsme rádi i za ten," uvedl Alfredsson.

Lindbäck podruhé za sebou s čistým kontem

Druhé čisté konto v řadě vychytal nováček v brance Nashvillu Anders Lindbäck. Poté, co v sobotu zneškodnil všech 22 střel při výhře 3:0 nad Floridou, se tentokrát švédský mladík vytáhl proti New Yorku Islanders a 28 zákroky dovedl svůj tým k vítězství 5:0.

Nashville si tak připsal třetí výhru za sebou a šestou z posledních osmi zápasů. A výraznou zásluhu na úspěšné sérii má právě Lindbäck, který chytá místo zraněné týmové jedničky Pekky Rinneho. "Celý tým podává stabilní výkony, v každém zápase si každý poctivě plní své úkoly a zatím nám to vychází. Cítím se v brance opravdu dobře," uvedl Lindbäck.

Nulu si v pondělí připsal také Jonathan Quick a Los Angeles zvítězilo 5:0 na ledě Detroitu. Quick zlikvidoval 51 střel Red Wings, kteří nevstřelili gól poprvé od 12. ledna, kdy podlehli 0:6 New Yorku Islanders.

Detroit - Los Angeles 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 41. a 43. Kopitar, 14. Simmonds, 34. Moller, 47. Johnson. Zásahy brankářů: Howard 26/21 - Quick 51/51. Diváci: 17 810.
Ottawa - Atlanta 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 39. Alfredsson, 46. Neil, 48. Spezza - 18. a 62. Little, 10. Slater, 38. Byfuglien. Zásahy brankářů: Elliott 24/21 - Pavelec 30/27. Diváci: 18 184.
Colorado - Chicago 7:5 (3:3, 1:1, 3:1)
Branky: 21. a 59. Duchene (na druhou Fleischmann), 1. Yip, 7. Stastny, 16. McLeod, 58. Fleischmann, 60. O'Reilly (Fleischmann) - 6. a 52. Brouwer, 16. Skille, 19. Bickell, 40. Morin. Zásahy brankářů: Anderson 34/29 - Turco 10/6, Crawford 19/17. Diváci: 15 924.
Calgary - Columbus 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 3. a 64. Iginla, 5. Morrison - 39. Vermette, 56. Nash. Zásahy brankářů: Kiprusoff 24/22 - Garon 21/20, Mason 4/2. Diváci: 19 289.
Nashville - NY Islanders 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 26. a 54. Hornqvist, 12. S. Kosticyn (Erat), 28. Smithson, 59. Spaling. Zásahy brankářů: Lindback 28/28 - Roloson 26/21. Diváci: 14 314.
San Jose - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. Joslin, 29. Clowe - 7. Benn, 38. Ribeiro, rozhodující sam. nájezd B. Richards. Zásahy brankářů: Niemi 31/29 - Raycroft 33/31. Diváci: 17 562.