Čechmánek si vychutnal bývalé spoluhráče

NEW YORK

S prázdnou odjeli hokejisté Philadelphie z Los Angeles. Nejenže si z města andělů neodvezli ani bod, ale své bývalé brankářské jedničce Romanu Čechmánkovi nevstřelili ani branku. Český gólman si někdejší spoluhráče vychutnal dvaadvaceti zákroky a připsal si 21. nulu v kariéře. Kings vyhráli 4:0.

"Na tento zápas jsem byl nabuzený," přiznal trojnásobný světový šampion a olympijský vítěz. "Já jsem znal je a oni mě, což byla podle mě hlavně výhoda pro mě. Chtěl jsem jim dokázat, že jsem dobrý a plně jsem se soustředil celých 60 minut," podotkl Čechmánek, jenž z Philadeplhie v létě neodešel zrovna v dobrém.

Gólem se o vítězství Králů přičinil také bek Jaroslav Modrý, kterého v pondělí kritizoval kouč Andy Murray za to, že není v dostatečné fyzické kondici. Jeho zářez v závěru druhé třetiny znamenal vedení 2:0. Dvěma trefami se představil Slovák Martin Štrbák, čtvrtý gól měl na svědomí Alexander Frolov.

Kubina rozhodl

Vítězný gól zápasu mezi Atlantou a Tampou Bay vstřelil v prodloužení český obránce Pavel Kubina. A nebyla to ledajaká trefa, Kubina ji zaznamenal v oslabení po úniku. Branka v polovině čtvrté minuty nastavení znamenala čtvrtou výhru týmu z Floridy v řadě. Na vítězství Lightning 3:2 se významně podílel také Nikolaj Chabibulin. Ruský gólman zastavil 35 ran.

Ovšem ani Thrashers nemusejí smutnit, v každém ze šesti utkání probíhajícího ročníku alespoň bodovali. "To je výborný výkon. Oznámkoval bych své svěřence jedničkou. Možná jedničkou s hvězdičkou," prohlásil kouč Bob Hartley. "Jsem vážně pyšný na své hráče," dodal.

Divoký západ

V přestřelce mezi Edmontonem a St. Louis, která skončila vítězstvím Bluesmanů 6:4, měli prsty i čeští hráči Aleš Hemský a Petr Čajánek. Zatímco domácí Olejář Hemský si připsal dva body za gól a asistenci, hostující Čajánek vsítil 'jen' branku.

Přesto mohl mít širší úsměv na tváři, hokejisté St. Louis se totiž v utkání vyhrabali z pořádné bryndy. Na začátku patnácté minuty první části prohrávali už o tři góly, nakonec si ale z Alberty odvezli všechny body. A právě Čajánkův gól na 5:3 dokonal velkolepý obrat hostů.

"To je neuvěřitelné," durdil se edmontonský Ryan Smyth. "Máme tři góly navrch, a pak jich pět v řadě inkasujeme." Domácí bojovali až do konce, ale po snížení na 4:5 inkasovali v power-play. "V poslední třetině na nás pořádně vlétli, hodně clonili a tlačili se do šancí. Byly to hektické minuty," popsal závěr utkání gólman Chris Osgood, jenž tlaku Oilers nakonec odolal.

Tampa Bay - Atlanta 3:2 v prodl.
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:2 - 1:0. Branky: 5. a 36. Stillman, 64. Kubina - 56. Kovalčuk, 59. Savard. Střely na branku: 23:37. Diváci: 14.822.
Minnesota - Calgary 2:3
Třetiny: 1:0, 0:2, 1:1. Branky: 6. Park, 56. Zjuzin - 22. Iginla, 26. Lombardi, 43. McAmmond. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.064.
Colorado - Boston 1:4
Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1. Branky: 2. Tanguay (Hejduk) - 11. Rolston, 20. Jillson, 40. Grošek, 51. Knuble. Střely na branku: 27:34. Diváci: 18.007.
Edmonton - St. Louis 4:6
Třetiny: 3:2, 0:3, 1:1. Branky: 4. Smith (Hemský), 14. Reasoner, 15. York, 52. Hemský - 16. Weight, 18. Danton, 26. Demitra, 26. Mayers, 39. Čajánek, 60. Jackman. Střely na branku: 24:22. Diváci: 16.043.
Los Angeles - Philadelphia 4:0
Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0. Branky: 26. a 45. Štrbák, 39. Modrý, 57. Frolov. Střely na branku: 25:22. Diváci: 16.771.
San Jose - Anaheim 0:2
Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0. Branky: 15. Ozolinš, 17. Sýkora. Střely na branku: 33:27. Diváci: 14.362.
4. Colorado5200315:144
5. Minnesota7110514:203
Pacifická divize
1. Dallas6400217:118
2. Los Angeles6400220:118
3. Phoenix5300211:126
4. San Jose611048:163
5. Anaheim610147:163

Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.