Panteři šokovali obhájce Stanley cupu

Překvapivou porážku utrpěli ve své aréně obhájci Stanleyova poháru. Ďáblové z New Jersey doma nestačili na Pantery a prohráli 1:2. Florida v předchozích šesti utkáních nastřílela jen devět gólů a zdálo se, že bude snadným soustem. Jednoduchý recept kouče Mike Keenana - 'tlačit se před branku a sbírat dorážky' - však na Ďábly zabral.

Domácí přišli o vítězství v poslední třetině, navíc v rozmezí pouhých 42 vteřin. Po trefě Langenbrunnera výsledek otočili dvěma slepenými góly Bouwmeester a Jokinen. Floridu také podržel Roberto Luongo, jenž si připsal 32 úspěšných zákroků.

"Dodrželi jsme taktiku, clonili jsme brankáři, snažili se kotouče tečovat. To pak můžete mít nejlepšího gólmana na světě, ale každá střela v takové situaci je nebezpečná," soudil Keenan.

Zato Devils mají pořádný důvod k zamyšlení. Ze tří utkání ve své Continental Airlines Areně vytěžili jen jediný bodík. "Máme příliš dobrý tým na to, abychom takhle hladce odevzdávali body. Zvláště, když hrajeme doma," drbal si hlavu útočník Jeff Friesen. Ďáblové přitom pro výhru udělali ve středu vše, zejména často stříleli, ale Luongo nebyl neoblomný a puk za svá záda více než jednou nepustil.

Reichel pečetil

Výhru Toronta v Dallasu 3:1 pečetil v závěru střelou do opuštěné klece Robert Reichel. Spolu s ním se na vítězství Maple Leafs podílel i Tomáš Kaberle, autor jedné přihrávky.

Hosté se v Texasu mohli spolehnout zejména na bývalé Hvězdy Nieuwendyka a Belfoura. První jmenovaný vstřelil vítězný gól, veterán v brankovišti si zase připsal 15 zákroků. "Na tenhle zápas jsem se těšil," prohlásil Nieuwendyk, který s Dallasem získal před čtyřmi lety Stanleyův pohár. "Je to vážně dobrý pocit, trefit se proti bývalým spoluhráčům. Dnešní večer se nám náramně povedl," dodal.

Detroit doma zdolal Columbus 4:1, ale bez brankáře Haška. Ten odpočíval a do brankoviště se proto postavil jeho náhradník Legace. Jednu z branek Rudých křídel vsítil Brett Hull a byla to již jeho 717. trefa kariéry. Tím se Hull vyrovnal legendárnímu Philu Espositovi, před ním v historické tabulce střelců figurují již jen Gretzky (894), Howe (801) a Dionne (731).

Drama v Kalifornii

Drama viděli diváci v Anaheimu, kde Mighty Ducks přivítali Philadelphii a vedli už po necelých šesti minutách 2:0, když na první gól Sergeje Fjodorova asistoval Petr Sýkora a druhou branku dal Václav Prospal.

Flyers však nesložili zbraně a ještě do konce první části hry vyrovnali. Ve druhé třetině dostal domácí do vedení v přesilovce pěti proti třem Petr Sýkora a dlouho se zdálo, že jeho branka bude vítězná.

Philadelphia mohutně útočila zejména ve třetím dějství, kdy vyslala na gólmana Anaheimu Jeana-Sebastiena Giguera 15 z celkových 35 střel, ale ujal se až pokus Tonyho Amonteho pouhých šest desetin sekundy před koncem normální hrací doby, kdy Philadelphia hrála bez brankáře a v šesti.

Philadelphia, povzbuzená vyrovnávacím gólem, držela celou první minutu prodloužení puk v útočném pásmu Anaheimu a dvakrát vystřelila na Giguera, ale gól padl na opačné straně z jediné střely domácích v prodloužení. Steve Rucchin dojel puk nahozený do rohu a našel před brankou Roba Niedermayera, který ustál atak obránce Erica Weinricha a zavěsil.

Detroit - Columbus 4:1
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0. Branky: 26. Hull, 26. Dacjuk, 47. Holmström, 51. Whitney - 37. Nash (Špaček). Zásahy brankářů: Legace 19/18 - Denis 28/24.
New Jersey - Florida 1:2
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:2. Branky: 46. Langenbrunner - 55. Bouwmeester, 56. Jokinen.  Zásahy brankářů: Brodeur 23/21 - Luongo 32/31.
Pittsburgh - Carolina 1:1 po prodl.
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 0:0. Branky: 20. Morozov - 33. Francis. Zásahy brankářů: Fleury 36/35 - Weekes 23/22.
Dallas - Toronto 1:3
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2. Branky: 7. Modano - 33. Ponikarovskyj, 54. Nieuwendyk (T. Kaberle), 60. Reichel. Zásahy brankářů: Turco 23/21 - Belfour 16/15.
Vancouver - St. Louis 3:2
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Branky: 8. Sopel, 51. Öhlund, 60. King - 9. Backman, 29. Demitra. Zásahy brankářů: Cloutier 22/20 - Osgood 28/25.
Anaheim - Philadelphia 4:3 v prodl.
Třetiny: 2:2, 1:0, 0:1 - 1:0. Branky: 3. Fjodorov (Sýkora), 6. Prospal, 32. Sýkora, 62. Niedermayer - 10. Chouinard, 15. Roenick, 60. Amonte. Zásahy brankářů: Esche 29/24 - Giguere 35/32.