Hejduk rozesmutnil Vokouna

Třinácti zápasy pokračovala v sobotu zámořská NHL. Dařilo se zejména Milanu Hejdukovi z Colorada, který v utkání s Nashvillem dopravil do branky Tomáše Vokouna dva góly a přispěl tak k vítězství svého týmu 5:3. Po šesti utkáních bodoval i Jaromír Jágr, prohře Washingtonu v Torontu však nezabránil.

Útočník Colorada Milan Hejduk (druhý zprava) v obležení spoluhráčů.

Úvod přitom patřil spíše Predators, kteří hráli čtyři přesilovky za sebou, ale ani jednu nevyužili. "Hráči pro oslabení dnes odvedli výtečnou práci," pochvaloval si trenér Avalanche Tony Granato. "Myslím, že jakmile jsme se dostali z problémů s oslabeními, hráli jsme velmi dobře."

Zlepšenou hru brzy zužitkoval ve vedoucí gól Colorada Teemu Selänne. "Nevyužili jsme naše přesilovky a vzápětí jsme inkasovali gól, který se ukázal jako velmi důležitý," posteskl si trenér domácích hráčů Barry Trotz.

Na začátku druhé třetiny překonal Tomáše Vokouna v brance Nashvillu dvakrát v rozmezí necelých dvou minut Milan Hejduk. V obou případech střílel z pravého kruhu pro vhazování: první gól dal střelou švihem nad Vokounovu lapačku, podruhé byl úspěšný příklepem.

Hejduk, který bodoval již v třetím zápase po sobě, přidal později přidal ještě asistenci na gól Petera Forsberga; ten v utkání zaznamenal branku a dvě přihrávky. "Naše hra se zlepšila, dokážeme si už vytvořit víc gólových šancí," poznamenal Hejduk.

Ottawa řádila v Montrealu

Gólové příležitosti si hojně vytvářeli také čeští hokejisté ve službách Ottawy, která zvítězila v Montrealu 6:2. Už po čtyřech minutách otevřel skóre s trochou štěstí Václav Varaďa: puk se totiž do branky odrazil od jeho brusle.

V 28. minutě pak zvýšil v přesilovce Martin Havlát po přihrávce Radka Bonka už na 3:1. Havlát, který podepsal nový roční kontrakt s Ottawou až 11. října, zaznamenal ve dvou zápasech gól a dvě asistence. "Od té doby, co se Havlát vrátil, jsme se výrazně zlepšili," prohlásil trenér Senátorů Jacques Martin. "Jeho přítomnost je na hře opravdu znát."

Po brankách Spezzy a Alfredssona uzavřel skóre v přesilovce svým čtvrtým gólem v sezoně Bonk. Slovák Marián Hossa v utkání dosáhl tří bodů za asistence.

Hašek Jezdce neuhlídal

Velké české představení bylo k vidění také v New Yorku, kam k zápasu s Rangers přicestoval Detroit. V brance Rudých křídel nastoupil Dominik Hašek, ale tentokrát zůstal ve stínu svých krajanů v domácím útoku.

Ve 14. minutě se Hašek nedohodl s obráncem Nicklasem Lidströmem: puk, který se odrazil od zadního mantinelu zpět před branku, nechali ležet mezi sebou, odkud si jej pohodlně vyzvedl Petr Nedvěd a trefil se pod Haškovu levou nohu. Asistenci na tento gól si připsal Jan Hlaváč. "První gól padl po nedorozumění mezi mnou a mou obranou," připustil Hašek. "Za druhý gól jsem ale rozhodně nemohl," dodal.

Druhý úspěch domácích přišel v 27. minutě, kdy brejk zakončil Robert Holík střelou švihem mezi Haškovy betony. Jen o chvilku dříve vyjel český gólman proti Marku Messierovi z brankoviště, ztratil rovnováhu, ale Messier netrefil prázdnou branku.

Detroit dokázal už jen snížit, Mathieu Schneider dal desátý přesilovkový gól Red Wings v sezoně. Hostům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, kdy si naopak předchozí nezdar vynahradil Messier a střelou do opuštěné branky upravil na konečných 3:1 pro Rangers, kteří tak ukončili šňůru šesti prohraných zápasů.

Jágr bodoval, Washington ale prohrál

Jaromír Jágr vstřelil po přihrávce Roberta Langa jediný gól Washingtonu v Torontu, kde Capitals prohráli 1:4. Radim Vrbata přispěl Carolině gólem a asistencí k zisku bodu na ledě Philadelphie za remízu 4:4 po prodloužení. Zato gól Patrika Eliáše nezabránil prohře New Jersey s Bostonem v poměru 2:5.

Také Los Angeles s Romanem Čechmánkem v brance doma prohrálo, dva body si za vítězství 3:2 odvezlo Chicago. Čechmánek si připsal 21 zákroků a jeho výkon zcela zastínilo představení hostujícího gólmana Jocelyna Thibaulta, který zneškodnil 44 střel domácích hokejistů.

Toronto - Washington 4:1
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0. Branky: 22. McCabe, 26. Sundin, 42. Nieuwendyk, 60. Tucker (Reichel) - 32. Jágr (Lang). Střely na branku: 21:39. Diváci: 19 241.
Nashville - Colorado 3:5
Třetiny: 0:1, 1:3, 2:1. Branky: 29. Hartnell, 48. Hall, 58. Walker - 27. a 29. Hejduk, 17. Selänne, 33. Forsberg (Hejduk), 60. Konowalchuk. Střely na branku: 19:32. Diváci: 14 264. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 27 zákroků.
Montreal - Ottawa 2:6
Třetiny: 1:2, 0:1, 1:3. Branky: 16. a 43. Souray - 5. Varaďa, 5. Schaefer, 28. Havlát (Bonk), 44. Spezza, 47. Alfredsson, 57. Bonk. Střely na branku: 25:31. Diváci: 21 273.
New York Islanders - Pittsburgh 7:2
Třetiny: 3:0, 2:1, 2:1. Branky: 6. a 20. Hunter, 19. a 30. Czerkawski, 37. Niinimaa, 42. J. Blake, 55. Bergenheim - 40. Fata, 46. Morozov. Střely na branku: 38:21. Diváci: 11 746.
New York Rangers - Detroit 3:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Branky: 14. Nedvěd (Hlaváč), 27. Holík, 60. Messier - 34. Schneider. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18 200. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas a připsal si 29 zákroků.
Philadelphia - Carolina 4:4 pp
Třetiny: 0:2, 2:1, 2:1 - 0:0. Branky: 36. Roenick, 37. Handzuš, 48. Eric Chouinard, 57. Recchi - 8. a 51. Wallin, 19. Markov (Vrbata), 38. Vrbata. Střely na branku: 32:35. Diváci: 19 232.
Atlanta - Florida 2:3
Třetiny: 0:2, 0:0, 2:1. Branky: 48. Kovalčuk (F. Kaberle), 58. Vjačeslav Kozlov - 11. Viktor Kozlov, 19. Van Ryn, 47. Jokinen. Střely na branku: 35:25. Diváci: 16 680.
Columbus - Dallas 2:3
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:3. Branky: 27. Nash (Výborný), 49. Nedorost - 48. Arnott, 54. Boucher, 58. Dimaio. Střely na branku: 27:34. Diváci: 18 136.
New Jersey - Boston 2:5
Třetiny: 2:1, 0:0, 0:4. Branky: 3. Eliáš, 19. Langenbrunner - 15. Lapointe, 41. Bergeron, 46. Samsonov, 49. Glen Murray, 54. J. Thornton. Střely na branku: 33:26. Diváci: 13 886.
Los Angeles - Chicago 2:3
Třetiny: 1:2, 0:1, 1:0. Branky: 1. Armstrong, 43. Višňovský - 7. Dempsey, 18. Sullivan, 29. Vorobjev. Střely na branku: 46:24. Diváci: 18 118. Za Los Angeles odchytal celý zápas Roman Čechmánek, připsal si 21 zásahů.
San Jose - Phoenix 4:4 pp
Třetiny: 2:1, 1:1, 1:2 - 0:0. Branky: 15. Sturm, 16. Cheechoo, 37. Mclaren, 56. S. Thornton - 9. Tanabe, 22. Doan, 50. Mara, 52. Sillinger. Střely na branku: 45:35. Diváci: 14 551.
Tampa Bay - Minnesota 3:2
Třetiny: 0:2, 2:0, 1:0. Branky: 21. Richards, 36. Lecavalier, 52. Stillman - 10. Bouchard (Kuba), 11. Marc Chouinard. Střely na branku: 29:21. Diváci: 16 223.
Edmonton - Calgary 2:4
Třetiny: 0:1, 2:1, 0:2. Branky: 21. Semenov (Hemský), 22. Smyth - 12. Conroy, 38. Iginla, 43. Reinprecht, 45. Oliwa. Střely na branku: 18:21. Diváci: 16839.
4. Edmonton8300522:266
5. Minnesota9210620:265
Pacifická divize:
1. Dallas9500421:2010
2. Los Angeles8400423:208
3. Phoenix7310319:217
4. San Jose8130415:245
5. Anaheim8201512:225
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.