Šavle z Buffala zkosily sebevědomé Colorado

Hokejisté Buffala Sabres překvapivě zdolali Colorado na jeho ledě po výsledku 3:1. K vítězství nad jedním z favoritů celé soutěže přispěl jednou brankou i český útočník Aleš Kotalík. Vítězný gól pak na konci třetí třetiny vstřelil Chris Drury, který svoji kariéru v NHL odstartoval v roce 1998 právě v Coloradu.

Závar před brankou Colorada

V loňské sezóně ale Colorado Druryho vyměnilo do Calgary, aby nakonec skončil v Buffalu. "Chrise jsme získali jako hráče, který střílí branky v klíčových okamžicích zápasu. A dnes tuto svou schopnost jen potvrdil," řekl po zápase kouč Buffala Lindy Ruff.

Za domácí tým plný hvězd se trefil jen Alex Tanguay, jemuž na branku přihrál Milan Hejduk. Řada Tanguay-Forsberg-Hejduk nasbírala ve třech posledních zápasech neuvěřitelných 21 bodů. Jinak byl Martin Biron v brance Buffala nepřekonatelný, Colorado nevyužilo ani  více jak minutovou přesilovku pět na tři na začátku třetí třetiny. Poprvé v kariéře nastoupil v NHL náhradní brankář Colorada Phil Sauve.

Při remíze skóroval jen Anaheim

Ačkoliv zápas Anaheimu s Chicagem skončil nerozhodně 1:1, oba góly v zápase vstřelili hráči domácího celku. Ve druhé třetině si totiž nešťastně srazil puk do vlastní sítě obránce Todd Simpson, branka byla připsána hostujícímu Calderovi. "Byla to smůla, puk byl kousek od brankové čáry a před brankou byl děsný zmatek," komentoval situaci Simpson.

Simpson nakonec mohl děkovat spoluhráči Jeffreymu Lupulovi, který svou brankou sedm minut před koncem zachránil alespoň remízu. Vyrovnávací brance předcházela akce Steve Rucchina, který přihrál obránci Hävelidovi, ten naznačil střelu a poslal puk na volného Lupula, jenž se střelou z voleje nemýlil.

Vancouver ztratil dvoubrankové vedení za pět minut

Vancouver vedl ještě minutu před koncem zápasu s Phoenixem 3:2, ale vítězství domácím nakonec sebral Krystofer Kolanos, který překonal Dana Cloutiera v brance domácích. Brankový účet otevřel Vancouver, když na konci první třetiny Linden zaskočil polovysokou střelou Seana Burkea. Šest minut po začátku druhé části se navíc trefil Jovanovski po přihrávce Marka Malíka a Vancouver vedl 2:0.

Během následujících pěti minut ale bylo vyrovnáno. Nejprve snížil Shane Doan a brzy poté se zápěstím trefil Radoslav Suchý. Vancouver dostal znovu do vedení kapitán Markus Näslund až ve 49. minutě po samostatném úniku. Definitivní tečku v zápase ale udělal Kolanos brankou minutu před koncem.

Anaheim - Chicago 1:1 PP (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 53. Lupul - 28. Calder. Zásahy brankářů: Gerber 26/25 - Leighton 32/31.
Colorado - Buffalo 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 35. Tanguay (Hejduk) - 22. Kotalík, 58. Drury, 60. Dumont. Zásahy brankářů: Sauve 20/18 - Biron 33/32.
Vancouver - Phoenix 3:3 PP (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 18. Linden, 26. Jovanovski (Malík), 49. Näslund - 29. Doan, 31. Suchý, 59. Kolanos. Zásahy brankářů: Cloutier 21/18 - Burke 31/28.