Eliáš pomohl dvěma nahrávkami k výhře New Jersey

Hokejový útočník Patrik Eliáš si v pátečním utkání NHL připsal dvě asistence a přispěl k výhře New Jersey na ledě Atlanty 3:2 v prodloužení. Eliáš nejprve v 33. minutě přihrál Travisu Zajacovi na vyrovnávací gól na 1:1, 42 sekund před koncem nastavení pak tentýž hráč proměnil jeho přihrávku ve vítěznou branku.

Útočník hokejistů New Jersey Patrik Eliáš.

Ďáblové vstřelili všechny tři góly v přesilových hrách, což se jim povedlo poprvé v sezóně. První branka padla v přesilovce pět na tři, druhá při hře pět na čtyři a v prodloužení rozhodl Zajac při přesilovce čtyř proti třem.

Celý zápas strávil v brance Trashers Ondřej Pavelec, který zneškodnil 27 z 30 střel. Při té poslední se ale mohl jen bezmocně podívat za kotoučem a zmizet do kabiny. "Jestli chceme pomýšlet na vítězství, musíme být chytřejší, hrát více hlavou," prohlásil Pavelec.

Devils si připsali 21. výhru z posledních 26 zápasů a dál pokračuje jejich stíhací jízda v tabulce Východní konference, kde ztrácejí už jen osm bodů na osmé Buffalo a sedmé New York Rangers. Thrashers jsou na tom o pouhé dva body lépe. "Ale ještě jsme hodně vzdáleni od toho, abychom opravdu začali věřit tomu, že to můžeme dokázat a postoupíme do play-off," zdůraznil brankář New Jersey Martin Brodeur.

Dvě asistence Krejčího Bostonu nestačily

Dvě asistence si vedle Patrika Eliáše připsal v pátek také David Krejčí, jeho Boston však podlehl New Yorku Islanders 2:4. Na jeden gól Bruins přihrál také Tomáš Kaberle, v dresu vítězů zaznamenal jednu asistenci Radek Martínek.

Bruins měli utkání skvěle rozehrané a po 33 minutách vedli 2:0. Jenže dvě sekundy před koncem druhé třetiny snížil Matt Moulson a nastartoval velkolepý obrat, který Islanders dokonali třemi góly v závěrečné třetině.

Ostrované si tak připsali dvanáctou výhru z posledních sedmnácti zápasů a prožívají podobné oživení jako New Jersey. V tabulce mají o dva body méně než Ďáblové a na rozdíl od nich veřejně prohlašují, že stále věří v účast v play-off. "V tomhle mužstvu se může jeden spolehnout na druhého a nikdo se dopředu nevzdává. Dokud je šance, budeme ji živit," uvedl trenér Jack Capuano.

Na Cháru fanoušci Islanders bučeli

Boston jako lídr Severovýchodní divize nemusí mít o postup do play-off obavy. Možná i proto bral Zdeno Chára s nadhledem, že na něho při každém kontaktu s pukem bučeli domácí fanoušci. Slovenský zadák tento týden tvrdým zákrokem poslal do nemocnice Maxe Paciorettyho z Montrealu a udělal si v NHL hodně nepřátel.

"Pokaždé, když na mě bučeli, slyšel jsem podporu fanoušků Bostonu. Takže to bude jak to je," uvedl Chára, který začínal svou kariéru v NHL právě v dresu Islanders. "Nevadí mi to. Je to součást hry. Fanoušci mají právo vyjádřit svůj názor, fandit svému týmu a naopak bučet na mužstvo soupeře," dodal Chára.

Washington si připsal sedmou výhru v řadě

Sedmou výhru v řadě si připsali hokejisté Washingtonu, kteří porazili 2:1 Carolinu. Capitals od konce druhé třetiny prohrávali 0:1, hned v první minutě třetí třetiny však vyrovnal Alexander Ovečkin a ve 48. minutě vstřelil vítězný gól Matt Hendricks.

Michal Neuvirth sledoval zápas jen ze střídačky, jeho náhradník Braden Holtby pochytal 40 z 41 střel a zejména jemu mohou Capitals vděčit za vítězství. Carolina tak promarnila šanci vrátit se do elitní osmičky, na kterou ztrácí dva body. Trenér Paul Maurice si ale po zápase stěžoval na rozhodčí, kteří na konci třetí třetiny neuznali jeho týmu vyrovnávací gól. Jay Harrison totiž dorazil puk do odkryté branky chvíli poté, co hlavní arbitr zapískal. "Pro tohle není vysvětlení. Rozhodčí měl píšťalku v puse ještě dřív, než se kotouč vůbec dostal do blízkosti brankářovy rukavice. Tohle rozhodnutí nás může hodně mrzet," zlobil se Maurice.

Totálně v rozkladu jsou hokejisté Colorada. Avalanche prohráli na domácím ledě s Anaheimem 2:6 a připsali si sedmnáctou prohru z posledních osmnácti zápasů. Zdravotními problémy sužovaný tým navíc přišel o další hráče. V druhé třetině odstoupil ze hry kvůli zranění ramena Milan Hejduk, zápas nedohrál ani Paul Stastny.

NY Islanders - Boston 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 40. Moulson, 42. Grabner, 46. Hillen (Martínek), 60. Parenteau - 17. Horton (Krejčí), 34. Chára (Krejčí, Kaberle). Střely na branku: 41:28. Diváci: 12.119.
Washington - Carolina 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 41. Ovečkin, 48. Hendricks - 40. T. Ruutu. Střely na branku: 26:41. Diváci: 18.398.
Detroit - Edmonton 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Lidström, 65. Dacjuk - 7. Jones. Střely na branku: 44:27. Diváci: 20.066.
Colorado - Anaheim 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)
Branky: 20. O'Reilly, 25. Jones - 21. S. Koivu, 24. Getzlaf, 26. Perry, 31. Sexton, 51. Ryan, 53. Winchester. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16.244.
Atlanta - New Jersey 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 31. Wheeler, 45. Byfuglien - 33. a 65. Zajac (na obě Eliáš), 48. Kovalčuk. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 30 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 26:30. Diváci: 16.073.
Tampa Bay - Ottawa 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 43. St. Louis - 11. Spezza, 21. Butler. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.777.
Dallas - Minnesota 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 13. Benn, 36. Daley, 38. Wandell, 38. Ribeiro. Střely na branku: 31:14. Diváci: 14.545.
Columbus - Los Angeles 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 12. Upshall, 52. Brassard - 9., 16. a 32. Kopitar, 59. Justin Williams. Střely na branku: 34:22. Diváci: 15.605.