Rubriky:

NHL

Obama vyzval Kanea, aby si nechal opět udělat účes pro play-off

12. března 2011 09:33 - WASHINGTON

Téměř rok po triumfu ve Stanley Cupu přijal hokejisty Chicaga Blackhawks v Bílém domě americký prezident Barack Obama. Při proslovu po zhruba dvacetiminutové schůzce nešetřil vtipnými poznámkami a vyzval jednu z hvězd týmu Patricka Kanea, aby si zase nechal narůst svůj "bojový" účes pro play-off.

 

Yuri Gripas , Reuters

Pro Obamu bylo setkání s Blackhawks o to zajímavější, že poprvé v úřadě hostil coby vítěze jedné ze severoamerických sportovních soutěží klub ze svého domovského Chicaga.

"Máme v Chicagu takovou tradici. Věříme, ať už to bude trvat jak dlouho chce, co všechno si budeme muset vytrpět, tak je pouze otázkou času, kdy to náš tým vyhraje. Čekání utužuje charakter. My máme hodně charakteru," rozesmál prezident Obama hráče i fanoušky při proslovu.

Narážel na fakt, že před loňským vítězstvím získali Černí Jestřábi Stanley Cup naposledy v roce 1961. "Dokonce i na Chicago je 49 let hodně dlouhá doba. Jen abych to přiblížil - když minule vyhráli Blackhwaks Stanley Cup, lístek do kina stál 69 centů. JFK se právě právě nastěhoval do Bílého domu. A já jsem ještě nosil plenky," uvedl 44. prezident Spojených států, jenž od svých hostů dostal tradičně dres a zmenšeninu vítězné trofeje.

Obama na závěr doufal, že se s hokejisty Blackhwaks nevidí naposledy. "Blíží se play off. Nechci nic zakřiknout, ale potom, co jste vyhráli osm z posledních deseti zápasů, už možná přišel čas na to, aby si zase Patrick začal pěstovat ten svůj mullet," připomněl s úsměvem prezident Kaneův účes, v Česku někdy nazývaný "fotbalový" či podle jeho dřívějšího slavného nositele "na Jágra", který útočník Chicaga nosil během loňského play-off. "Myslím, že to bylo hodně ostrý. Protože já vás tu chci vidět zase příští rok," rozloučil se s držiteli neslavnější hokejové trofeje Obama.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..