Hudler se gólem a asistencí zasloužil o výhru Detroitu

DETROIT

Český hokejový útočník Jiří Hudler se v sobotním utkání NHL gólem a přihrávkou zasloužil o výhru Detroitu nad Torontem 4:2. Hudler nejprve v 6. minutě asistoval u úvodní branky zápasu, v 47. minutě pak vstřelil vítězný třetí gól a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Jiří Hudler (vlevo) oslavuje se spoluhráčem Clearym svůj gól proti Torontu.

Hudler se trefil 38 sekund poté, co Joffrey Lupul z Toronta vyrovnal na 2:2. Český hokejista si nabruslil do útočného pásma a tvrdou ranou z levé strany prostřelil Jamese Riemera. Byl to jeho desátý přesný zásah v sezoně. "Nad ničím jsem nepřemýšlel. Prostě jsem to chtěl napálit na branku a díky bohu to tam spadlo," radoval se Hudler.

Na konečných 4:2 zvýšil v poslední minutě trefou do prázdné branky Todd Bertuzzi, a Detroit tak ukončil sérii tří porážek. V utkání však přišel o brankářskou jedničku Jamieho Howarda, který musel odstoupit ze hry poté, co na něho po vyrovnávací brance spadl Lupul. Zápas dochytal Joey MacDonald a zneškodnil všech sedm střel.

Ďáblové ztrácejí na play-off už dvanáct bodů

Detroit si výhrou pojistil vedení v Centrální divizi, Maple Leafs se naopak znovu vzdálila vidina účasti v play-off. Na desátém místě Východní konference ztrácejí už sedm bodů na osmé Buffalo, které zvítězilo 2:0 nad New Jersey.

Sabres zvítězili potřetí v řadě a zvýšili na pět bodů náskok před devátou Carolinou, která prohrála 2:4 s Tampou. Hlavním strůjcem vítězství byl opět brankář Ryan Miller, který pochytal všech 30 střel a připsal si druhé čisté konto z posledních třech zápasů.

Naopak Ďáblové podruhé za sebou nedali gól, když v pátek podlehli 0:1 Pittsburghu, a dohromady čekají na vstřelení branky už 173 minut a 55 sekund. Zasekla se tak jejich stíhací jízda za postupem do elitní osmičky, na kterou nyní ztrácejí už 12 bodů.

Situace se vyjasňuje i v Západní konferenci

Pozici v elitní osmičce si upevnili New York Rangers výhrou 1:0 v Bostonu. U jediného gólu, který vstřelil v 7. minutě Derek Stepan, asistoval Václav Prospal. Brankář Henrik Lundqvist zneškodnil všech 26 střel a vychytal už 11. čisté konto v sezoně.

Situace se pomalu vyjasňuje i v Západní konferenci. Další z klíčových bitev vyhrál Nashville, který porazil Dallas 4:2 a díky šesté výhře v řadě má stále pětibodový náskok před devátými Calgary Flames, kteří vydřeli výhru 5:4 po nájezdech v Edmontonu.

O čtyři branky Predátorů se postarali jen dva střelci - Mike Fisher a David Legwand, na jehož první ze dvou gólů přihrál Martin Erat. Fisher, který v půlce února přišel z Ottawy, si v novém týmu připsal teprve svůj druhý a třetí úspěšný zásah.

Svůj dvacátý gól v sezoně dal Milan Hejduk, v duelu s Los Angeles byl však jediným úspěšným střelcem Colorada, které prohrálo 1:4. Nic platná nebyla ani trefa Marka Židlického, jehož Minnesota podlehla 3:6 St. Louis a stále ztrácí deset bodů na osmé Chicago, které prohrálo 1:2 s Anaheimem.

Boston - NY Rangers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Stepan (Prospal). Střely na branku: 26:23.
Los Angeles - Colorado 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 11. Mitchell, 18. Handzuš, 42. Smyth, 51. Lewis - 39. Hejduk. Střely na branku: 25:21. Diváci: 18.118.
Buffalo - New Jersey 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 5. Gerbe, 17. Vanek. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.690.
Montreal - Washington 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 2. Sturm, 57. Sjomin. Střely na branku: 18:33. Diváci: 21.273.
NY Islanders - Philadelphia 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Comeau (Martínek) - 9., 14. a 50. Van Riemsdyk, 9. Carter. Střely na branku: 37:22. Diváci: 15.458.
Edmonton - Calgary 4:5 po sam. náj. (1:0, 2:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 16. Pääjärvi, 30. Hartikainen, 40. Fraser, 44. Jones - 29. a 46. Iginla, 53. Glencross, 59. Staios, rozh. nájezd Tanguay. Střely na branku: 21:31. Diváci: 16.839.
Detroit - Toronto 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 6. Zetterberg (Hudler), 30. Holmström, 47. Hudler, 60. Bertuzzi - 18. Kadri, 47. Lupul. Střely na branku: 29:24. Diváci: 20.066.
Nashville - Dallas 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 15. a 60. Legwand (na první Erat), 23. a 30. Fisher - 9. Goligoski, 25. Morrow. Střely na branku: 32:30. Diváci: 16.892.
Minnesota - St. Louis 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
Branky: 14. a 58. Miettinen, 4. Židlický - 9. D'Agostini, 19. Cracknell, 28. Stewart (R. Polák), 28. Backes, 49. Pietrangelo, 51. Berglund. Střely na branku: 16:47. Diváci: 18.112.
Chicago - Anaheim 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 14. Marián Hossa (Frolík) - 42. a 56. Perry. Střely na branku: 28:25. Diváci: 22.115.
Phoenix - San Jose 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Boedker - 6. a 53. Couture, 24. Pavelski, 36. Clowe. Střely na branku: 27:32. Diváci: 16.394.
Carolina - Tampa Bay 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 8. E. Staal, 20. Cole - 18. a 60. Gagne, 14. St. Louis, 38. Moore. Střely na branku: 35:32. Diváci: 17.264.