Prospal dvěma góly zavelel k obratu Rangers proti Bostonu

Český hokejový útočník Václav Prospal byl v pondělním utkání NHL jedním z hlavních strůjců vítězství New Yorku Rangers nad Bostonem, když dvěma góly přispěl k otočení skóre z 0:3 na konečných 5:3. Prospal nejprve v 32. minutě, pouhých 62 sekund po třetím gólu Bruins, poprvé překonal brankáře Tima Thomase, v 39. minutě pak svou osmou trefou v sezóně snížil na 2:3.

Václav Prospal (vlevo) se raduje se svým spoluhráčem z New York Rangers z branky

Obrat dokonali Rangers v posledních čtyřech minutách třetího dějství. V 56. minutě vyrovnal Brandon Dubinsky, o 51 sekund později vstřelil vítězný gól Michael Sauer a v poslední minutě uzavřel skóre trefou do prázdné branky při power-play Bostonu Derek Stepan.

San Jose - Los Angeles 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Branky: 2. Pavelski, 9. Vlasic, 23. Wellwood, 26. Boyle, 30. J. Thornton, 40. Setoguchi - 22. Handzuš. Střely na branku: 35:32. Diváci: 17.562.
NY Rangers - Boston 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Branky: 32. a 39. Prospal, 57. Dubinsky, 58. Sauer, 60. Stepan - 16. Paille, 17. Horton (Krejčí), 31. Kelly (T. Kaberle). Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.200.