Chicago i díky Frolíkovi odvrátilo vyřazení z play-off, San Jose vede nad Los Angeles

Hokejisté Chicaga odvrátili hrozbu vyřazení, když ve čtvrtém utkání úvodního kola play-off rozdrtili doma Vancouver 7:2 a snížili stav série na 1:3. Jedním z hlavních strůjců hladkého vítězství Blackhawks byl v úterý český útočník Michael Frolík, který jeden gól vstřelil, na další dva přihrál a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Dave Bolland, s nímž Frolík nově nastoupil v jedné formaci, si připsal čtyři body za jednu trefu a tři asistence.

Michael Frolik (uprostřed) oslavuje se spoluhráči s Chicaga gól vstřelený Vancouveru.

Obhájce Stanleyova poháru si vypracoval rozhodující náskok v prostřední třetině, kdy čtyřmi góly odskočil soupeři z 1:1 na 5:1. Gólman Vancouveru Roberto Luongo střídal v poslední části po šestém gólu, další opora Daniel Sedin se prosadil až v závěrečných minutách korigujícím gólem na 7:2. Jeho dvojče Henrik v zápase nebodovalo.

Až prodloužení rozhodlo o vítězi třetího duelu série San Jose - Los Angeles. Hostující Žraloky nezlomilo ani čtyřbrankové manko, které během utkání nabrali, a nakonec vyhráli gólem Devina Setoguchiho z 64. minuty 6:5 a ujali se vedení v sérii 2:1.

Play-off NHL - 1. kolo, Západní konference
Los Angeles - San Jose 5:6 v prodl. (3:0, 2:5. 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Mitchell, 3. Clifford, 19. Handzuš, 21. Richardson, 34. Smyth - 27. a 39. Clowe, 24. Marleau, 34. Couture, 40. Pavelski, 64. Setoguchi. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18.216. Stav série: 1:2.
Chicago - Vancouver 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)
Branky: 43. a 54. Sharp, 2. Bickell (Frolík), 26. Campbell, 26. Keith (Frolík), 35. Bolland, 39. Frolík - 5. Salo, 57. D. Sedin. Střely na branku: 35:23. Diváci: 21.757. Stav série: 1:3.