Detroit vyřadil v NHL Phoenix se čtyřmi Čechy

NEW YORK

Hokejisté Detroitu jsou prvním postupujícím týmem do druhého kola play off NHL. Ve čtvrtfinálové sérii Západní konference neztratili s Phoenixem ani jeden zápas a postup do další fáze stvrdili středeční výhrou 6:3 na ledě soupeře. Vyřazení Coyotes znamená konec sezony v zámoří i čtyřem českým hráčům: Radimu Vrbatovi, Martinu Hanzalovi, Rostislavu Kleslovi a Michalu Rozsívalovi, o něhož má zájem před blížícím se mistrovstvím světa reprezentační kouč Alois Hadamczik.

Jiří Hudler (vpravo) se raduje se spoluhráčem z Detroitu

Hokejisté Washingtonu se přiblížili postupu do druhého kola play off, když zvítězili na ledě New Yorku Rangers 4:3 ve druhém prodloužení a v sérii už vedou 3:1 na zápasy. Český gólman Michal Neuvirth přispěl k zisku třetího bodu šestatřiceti úspěšnými zásahy.

I dramatické střetnutí mezi Tampou Bay a Pittsburghem vyvrcholilo ve druhém prodloužení. Zápletku rozluštil v 84. minutě hostující hráč James Neal a Pittsburgh po vítězství 3:2 vede v sérii 3:1 na zápasy. V dalších dvou utkáních středečního programu jsou stavy série 2:2. Buffalo srovnalo krok domácí výhrou 1:0 nad Philadelphií a Anaheim výhrou 6:3 v Nashvillu.

Východní konference - 4. zápasy:
NY Rangers - Washington 3:4 ve druhém prodl. (0:0, 3:0, 0:3 - 0:0, 0:1)
Branky: 26. Anisimov, 34. Gáborík, 34. Dubinsky - 44. a 53. Johansson, 43. Sjomin, 93. Chimera. Střely na branku: 39:53. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 39 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procent. Diváci: 18.200. Stav série: 1:3.
Tampa Bay - Pittsburgh 2:3 ve druhém prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky: 38. St. Louis, 57. Bergenheim (Kubina) - 9. Kennedy (Z. Michálek), 23. Asham, 84. Neal. Střely na branku: 31:53. Diváci: 20.326. Stav série: 1:3.
Buffalo - Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 10. Pominville. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.690. Stav série: 2:2.
Západní konference - 4. zápasy:
Nashville - Anaheim 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
Branky: 6. Hörnqvist, 26. J. Ward, 35. Halischuk - 5. Fowler, 6. S. Koivu, 32. Selänne, 42. Perry, 45. Getzlaf, 47. McMillan. Střely na branku: 22:38. Diváci: 17.113. Stav série: 2:2.
Phoenix - Detroit 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
Branky: 6. Pyatt, 10. Doan, 22. Hanzal (Vrbata) - 19. a 60. Eaves, 4. Holmström, 25. Kronwall (Hudler), 54. Cleary, 56. Bertuzzi. Střely na branku: 27:40. Diváci: 17.314. Konečný stav série: 0:4.