Židlický režíroval výhru nad Detroitem

NEW YORK

Celkem třikrát se zapsal Marek Židlický do listiny asistujících hráčů v utkání Nashvillu s Detroitem, v němž Predátoři zvítězili 5:3. V brance Rudých křídel nastoupil Curtis Joseph, první vystoupení se mu ale příliš nepovedlo.

Na konkurenta Dominika Haška v brance Detroitu šlo třiadvacet střel a hned čtyři skončily za jeho zády. V brance Nashvillu odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, který si připsal 24 úspěšných zákroků.

"Je na mně znát dlouhá přestávka," stěžoval si po utkání Joseph, který stál naposledy mezi tyčemi v dubnu letošního roku. "Fyzicky se cítím skvěle, bohužel to nebylo až tak znát," kál se gólman.

Detroit po první třetině sice na ledě Predátorů vedl, po skvěle zahrané druhé části ale měli v rukou trumfy hráči Nashvillu. Dvěma brankami zatížil Josephův účet Greg Johnson, když při druhé tečoval Židlického střelu po přihrávce Erata. Marek Židlický byl pak ještě u gólu v přesilovce, na konci kombinace stál Scott Hartnell.

Využité přesilovky na obou stranách zvyšovaly skóre i ve třetí třetině, konečnou podobu výsledku dal gól Rema Murraye při power-play Detroitu.

Dvoustý gól Šatana

V dresu Buffala se dařilo Aleši Kotalíkovi, na domácí výhře 5:3 nad Torontem se podílel brankou a asistencí, Slovák Miroslav Šatan vstřelil dvoustý gól kariéry. "Konečně si hráči uvědomují, jak se dá taky hrát. Ofenzivní činnost byla prakticky bez chyby," radoval se z výsledku trenér Šavlí Lindy Ruff. Za Toronto jednou skóroval Tomáš Kaberle, Robert Reichel si připsal bod za asistenci.

V utkání Minnesoty s Atlantou za hosty skóroval také druhý z bratrů Kaberlů František, ale ani jeho přesilovkový gól nestačil na bodový zisk; Atlanta prohrála 2:3. Za Wild se gólem a asistencí blýskl obránce Filip Kuba, také on skóroval v početní převaze. Minnesota využila dvě přesilovky ze čtyř hraných a už v osmi zápasech po sobě skórovala alespoň jednou v početní výhodě, což je klubový rekord.

Hurikán Jezdce nesmetl

O jedinou branku Caroliny na ledě NY Rangers se postaral Josef Vašíček, jehož jistě ještě hřeje hattrick z utkání se San Jose. Jezdci ovšem soupeře předčili na všech frontách, na vítězství 4:1 měla lví podíl i česká legie. Petr Nedvěd po asistenci Roberta Holíka vstřelil první přesilovkový gól Rangers v sezóně, u třetí branky v síti gólmana Weekese asistoval Martin Ručinský.

Gól a asistenci získal v utkání Tampy Bay se San Jose také český obránce Pavel Kubina. Zápas skončil i po prodloužení remízou 2:2. Lightning dali oba své góly v přesilovkách, ale jeden v početní výhodě obdrželi.

Šťastný večer nezažil český brankář Roman Čechmánek. Ten nastoupil v brance Los Angeles proti Vancouveru, ale nevydržel na hřišti ani do poloviny utkání - když pustil dvě branky z pouhých sedmi střel, byl vystřídán Cristobalem Huetem. Kings nakonec prohráli 1:3.

Boston - Montreal 0:1 pp
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1. Branka: 62. Juneau. Zásaha brankářů: Potvin 38/37 - Theodore 21/21.
Edmonton - Columbus 4:3 pp
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0. Branky: 5. York (Dvořák), 36. Bergeron, 43. Smith, 63. Isbister - 9. a 56. Nash (na první Špaček), 38. Výborný. Zásahy brankářů: Salo 22/19 - Denis 41/37.
Minnesota - Atlanta 3:2
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. Branky: 8. Brunette (Kuba), 32. Walz, 47. Kuba - 36. F. Kaberle, 57. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Fernandez 23/21 - Dafoe 24/21.
Nashville - Detroit 5:3
Třetiny: 0:1, 3:0, 2:2. Branky: 24. a 30. Johnson (na druhou Židlický a Erat), 37. Hartnell (Židlický), 51. Legwand (Židlický), 59. R. Murray - 5. Zetterberg, 44. Yzerman, 55. Hull. Zásahy brankářů: Vokoun 27/24 - Joseph 23/19.
Buffalo - Toronto 5:3
Třetiny: 2:2, 2:1, 1:0. Branky: 7. Žitnik, 8. Kotalík, 29. Drury, 36. Šatan (Kotalík), 60. Pyatt - 10. Domi (Reichel), 16. Fitzgerald, 39. T. Kaberle. Zásahy brankářů: Noronen 21/18 - Belfour 35/31.
NY Rangers - Carolina 4:1
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0. Branky: 19. Carter, 33. Nedvěd (Holík), 34. Lundmark (Ručinský), 51. Messier - 21. Vašíček. Zásahy brankářů: Dunham 30/29 - Weekes 26/22.
Tampa Bay - San Jose 2:2 pp
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0. Branky: 3. Kubina, 46. Andreychuk (Kubina) - 3. W. Primeau, 22. Marleau. Zásahy brankářů: Chabibulin 27/25 - Nabokov 35/33.
Ottawa - Florida 2:3
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:2. Branky: 17. Marián Hossa (Bonk), 42. Varaďa - 12. Jokinen, 43. Van Ryn, 48. Ritchie. Zásahy brankářů: Lalime 22/19 - Shields 32/30.
Chicago - Pittsburgh 0:1
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Branka: 25. Kolcov (Straka). Zásahy brankářů: Leighton 19/18 - Fleury 20/20.
Los Angeles - Vancouver 1:3
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Branky: 35. Belanger - 9. Öhlund, 29. D. Sedin, 52. Morrison. Zásahy brankářů: Čechmánek 7/5, Huet 8/7 - Cloutier 38/37.
New Jersey - Philadelphia 3:2
Třetiny: 0:2, 2:0, 1:0. Branky: 21. a 52. Rupp (na první Eliáš), 33. Stevens - 10. Amonte, 18. Gagne. Brodeur 16/14 - Hackett 28/25.
2. Colorado9500431:2210
3. Minnesota11410626:299