NHL

Tři využité přesilovky během dvou minut a San Jose ztratilo zápas

23. května 2011 10:22 - SAN JOSE

Třikrát hráli v pondělí hokejisté San Jose Sharks oslabení jen ve třech proti pěti a třikrát za to proti Vancouveru pykali inkasovaným gólem. Nedisciplinovanost ve čtvrtém utkání finále Západní konference NHL připravila Žraloky o možné vítězství, nyní už prohrávají v sérii 1:3 na zápasy a jsou blízko vyřazení. Všechny tři branky inkasovali během druhé třetiny zápasu.

Mike Blake, Reuters

Přitom v první třetině nemělo domácí San Jose jediného vyloučeného, naopak hráči soupeře se na trestné lavici vystřídali hned čtyřikrát. Žraloci ale své přesilové hry  využít nedokázali. "Dali nám dost příležitostí, jenže my jsme nedokázali přesilovky zužitkovat. Nebyli jsme dost důrazní," litoval po zápase útočník Ryane Clowe.

Ve druhé třetině se karta radikálně obrátila. V deváté minutě byl za vysokou hůl vyloučen Heatley a za necelou minutu jej po hákování doprovodil Mitchell. Vancouveru stačilo 11 vteřin, aby nabídnutou přesilovku pět na tři využil. Na trestné lavici ještě zůstával Mitchell, když domácí špatně vystřídali a podruhé hráli ve třech. A hosté udeřili podruhé - 10 vteřin před návratem Mitchella skóroval obránce Salo.

Daniel Sedin (vpravo) se spoluhráčem Ryanem Keslerem slaví gól Vancouveru proti San Jose.Daniel Sedin (vpravo) se spoluhráčem Ryanem Keslerem slaví gól Vancouveru proti San Jose.foto: Reuters

Dílo zkázy bylo dokonáno ve dvanácté minutě zápasu, kdy Žraloci předvedli při vlastním oslabení další hloupost. V době, kdy Clowe pykal na trestné lavici za příliš mnoho hráčů na ledě, vyhodil puk za plexisklo Murray a byl vyloučen za zdržování hry. Vancouveru stačilo k dalšímu využití přesilovky 5 na 3 pouhých deset vteřin. První a třetí gól dělily pouhé dvě minuty!

Daniel Sedin si během těchto přesilových her připsal dvě přihrávky, jeho bratr-dvojče Henrik asistoval ve druhé třetině dokonce u všech branek"Jeho největším přínosem je fakt, že dokáže perfektně číst hru i pod velkým tlakem. Tahle řada je pro nás nepostradatelná," ocenil znovu práci švédských dvojčat trenér Vancouveru Alain Vigneault. "Od toho v týmu jsme," dodal jen skromně Henrik.

"My chodili na trestnou lavici, oni dávali góly," prohlásil suše kouč San Jose Todd McLellan. "Naše přihrávky neexistovaly, načasování bylo také pryč. Chyběl nám při hře rytmus," dodal. Vancouver měl za celý zápas jen 17 střel na branku, přesto z toho vytěžil čtyři góly a vyhrál čtvrté utkání 4:2. Nyní má před sebou zápas doma a mečbol k postupu do finále Stanley Cupu.