Rubriky:

NHL

Alfredssona čeká operace zad, na další sezónu NHL bude připraven

8. června 2011 14:28 - OTTAWA

Kapitána hokejistů Ottawy Daniela Alfredssona čeká v pátek operace zad. Osmatřicetiletý švédský útočník by se měl poté zotavovat čtyři až šest týdnů, takže by neměla být nijak ohrožena jeho příprava na nový ročník NHL, v níž působí již od roku 1995.

Uznávaný lídr, jehož si Senátoři vybrali až jako 133. hráče v pořadí draftu 1994, měl se zády potíže v průběhu této sezony. Na začátku ledna pro něj ročník předčasně skončil. V té době měl na kontě 54 zápasů a 31 bodů za 14 gólů a 17 přihrávek.

"Věnoval se hodně rehabilitaci a cítil, že chce ještě pokračovat v kariéře. Při zákroku je třeba uvolnit menší tlak na nerv, kvůli němuž ztrácel sílu v noze, což pak ovlivňovalo jeho bruslení. Jak ho znám, na tréninkový kemp bude fit," uvedl generální manažer klubu Bryan Murray.

Ten v současnosti hledá nástupce kouče Coryho Cloustona a rád by ho sehnal do konce tohoto týdne. "Už jsem měl pěknou řádku pohovorů, ale pokaždé je to dilema, když máte vybrat trenéra. Od různých lidí slyšíte spoustu dobrých věcí, ale na konci je hlavní to, komu dáte důvěru," prohlásil Murray.

Ottawa patřila v základní části k nejhorším týmům. Podruhé za poslední tři ročníky se nedostala do play off, s pouhými 74 body uzavírala Severovýchodní divizi. Méně bodů v celé lize získaly pouze New York Islanders, Florida, Colorado a Edmonton.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..