Guerin hattrickem vyhnal Vokouna z klece

Parádní střeleckou formou se může chlubit útočník Dallasu Bill Guerin. V nedělním utkání NHL s Nashvillem vyhnal druhým hattrickem během ve třech zápasech z klece Tomáše Vokouna. Český gólman naopak svůj den neměl, z dvaadvaceti střel jich lapil pouhých šestnáct.

Dallas i díky Guerinově střelecké nenasytnosti vyhrál hladce 7:3. Hvězda Dallasu si připsala také asistenci, ve tabulce kanonýrů celé NHL je Guerin s devíti zásahy druhý za Kovalčukem, který zaznamenal o dvě branky více. "Umí parádně vystřelit. Když ho necháte volného, máte problém," svěřil se po utkání kouč hostů Barry Trotz.

Guerin se radoval z pátého hattricku kariéry a po loňském zranění mu to opět šlape. Vždyť v posledních čtyřech utkáních nasbíral deset bodů (6+4). "Hraje výtečně," chválil soupeře obránce Predátorů Jason York. "Když se dostane do šance, málokdy zaváhá." Guerin tvoří údernou formaci společně s Brendenem Morrowem a Jasonem Arnottem, oba zbylí členové nejlepší útočné trojky Dallasu si připsali po gólu a asistenci.

Za hosty se znovu prosadil Predátor Marek Židlický, který ve druhé části snižoval na 1:3 a v desátém zápase získal desátý bod. V pořadí produktivity obránců celé soutěže je tak na skvělém druhém místě, hned za losangelským Lubomírem Višňovským.

Lavina ve třetí části

V newyorské Madison Square Garden 'ukradli' hokejisté Colorada domácím Rangers výhru. Jezdci vedli po dvou třetinách už 2:0, ale pak se strhla Lavina a po asistencích Martina Škouly a Milana Hejduka bylo vyrovnáno. Navíc na začátku druhé minuty nastavení rozhodl Karlis Skrastins, že si Colorado odveze do Denveru i druhý bod.

Střelecký účet načal newyorský Bobby Holík, k němu se pak přidal Mark Messier, ale ani to Rangers na oslabené hosty (nehrál Forsberg ani Kariya) nestačilo. Přestože Mike Dunham v kleci dělal, co mohl a zastavil 35 ran, Jezdci před bouřícím domácím publikem nevyhráli. "Tohle měl být vítězný zápas," posteskl si Dunham. "Dali jsme jim šanci vrátit se do utkání a oni ji beze zbytku využili," dodal sklesle.

Rangers navíc přišli o českého centra Petra Nedvěda, který se v první třetině utkání zranil a na led se už nevrátil.

New York Rangers - Colorado 2:3 v prodl.
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:2 - 0:1. Branky: 7. Holík, 25. Messier - 47. Brigley (Škoula), 51. Tanguay (Hejduk), 62. Skrastins. Zásahy brankářů: Dunham 38/35 - Aebischer 24/22.
Carolina - Toronto 1:2
Třetiny: 0:2, 0:0, 1:0. Branky: 51. Francis - 2. Sundin, 5. Klee. Zásahy brankářů: Storr 18/16 - Tellqvist 25/24.
Atlanta - San Jose 2:2 po prodl.
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0. Branky: 23. Cowan, 55. Vjačeslav Kozlov - 14. Hannan, 58. Sturm. Zásahy brankářů: Nurminen 35/33 - Nabokov 26/24.
Chicago - Anaheim 3:1
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1. Branky: 14. Sullivan, 15. Nichol, 44. Calder - 47. Prospal. Zásahy brankářů: Leighton 30/29 - Giguere 25/22.
Dallas - Nashville 7:3
Třetiny: 2:0, 2:2, 3:1. Branky: 2., 32. a 46. Guerin, 9. Modano, 23. Morrow, 45. N. Kapanen, 50. Arnott - 27. Židlický (Erat), 36. Timonen, 60. Walker. Zásahy brankářů: Turco 24/21 - Vokoun 22/16 (od 46. Mason 11/10).