Rubriky:

NHL

Kubina si tři týdny po otřesu mozku protrpěl v černých myšlenkách

22. června 2011 16:02 - OSTRAVA

Třítýdenním martyriem si prošel český hokejový obránce Tampy Bay Pavel Kubina, jemuž letošní sezóna skončila první květnový den po nevybíravém faulu Jasona Chimery v druhém kole play-off NHL. Čtyřiatřicetiletý trojnásobný mistr světa prodělal těžký otřes mozku a Blesky se ve zbytku sezóny musely obejít bez něj.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Český hokejista, který se do Tampy vrátil po téměř pěti letech a v celé kariéře neměl vážnější zdravotní problémy, si užil svoje. "Tři až čtyři týdny jsem měl opravdu obrovské problémy," řekl dnes Kubina novinářům na tiskové konferenci. "Prvních čtrnáct dnů jsem nemohl spát, pořád se mi točilo v hlavě. Měl jsem problém se koncentrovat na cokoliv, nemohl jsem se dívat na televizi, do počítače, poslouchat rádio. Nejdřív jsem myslel na to, kdy budu moct zase hrát hokej, pak už jsem se ale jen modlil, aby to bylo v pořádku," uvedl Kubina.

Strašily ho jiné případy z hokejového světa. Kapitán Pittsburghu a jedna z největších hvězd NHL Sidney Crosby s otřesem roku dodnes marodí už půl roku. Kubinu však úporné bolesti hlavy po měsíci přešly. "Po těch třech týdnech se to začalo zlepšovat. Nakonec byla šance, že bych hrál v případě postupu finále, ale to už se nepovedlo. Byly to ale opravdu tři hodně těžké týdny. Když se ale podívám, jak dopadl Crosby, tak jsem měl ještě štěstí," řekl Kubina.

Viníkem jeho problémů byl útočník Washingtonu Chimera, který Kubinu trefil loktem do oblasti hlavy. Český obránce si inkriminovaný moment několikrát přehrál a nezbavil se dojmu, že v něm byl úmysl. "Byl to likvidační faul. Jasný úder na hlavu a on nedostal ani zápas trest. Kdyby se aspoň omluvil, bral bych to jinak, ale neměl vůbec žádnou snahu," prohlásil Kubina.

Surovost na vzestupu

Surovost a zákeřnost v osobních soubojích je podle něj v NHL na stálém vzestupu. "Když jsem do NHL kdysi přišel, mezi hráči byl daleko větší respekt. Dneska se ale každý druhý zápas něco podobného stane a nic se neděje. Liga by se nad tím měla zamyslet. Hráči jako Crosby kvůli tomu půl roku stojí a to je škoda pro celou NHL," tvrdil Kubina, který bude síly na novou sezónu znovu nabírat doma na severu Moravy třeba i na fotbalových exhibicích svého Kubina Teamu.

Nebýt květnového zranění, svůj návrat do Tampy mohl Kubina hodnotit jen v nejlepším. Podceňovaný tým Lightnings dokráčel až do finále konference a chyběl mu krok k postupu do přímé bitvy o Stanleyův pohár proti Vancouveru. V rozhodujícím utkání však podlehl 0:1 Bostonu, který pak soutěž vyhrál.

"Po čtyřech špatných sezónách nám nikdo nevěřil, ale mužstvo se semklo a v závěru sezóny bylo tak silné, že jsem věřil, že můžeme získat Stanley Cup. Byla to hodně úspěšná sezóna a už se hodně těším na další, protože můžeme dojít daleko," řekl Kubina, který si v sezoně připsal šest gólů a dvacet asistencí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..