Rubriky:

NHL

NHL: Tlustý z Caroliny se stane v pátek volným hráčem

28. června 2011 10:47 - RALEIGH

Český hokejista Jiří Tlustý nedostal od Caroliny takzvanou kvalifikační nabídku na prodloužení smlouvy a stane se v pátek 1. července v NHL nechráněným volným hráčem. Generální manažer Hurricanes Jim Rutherford ale upozornil, že to neznamená, že by klub o třiadvacetiletého útočníka nadále nestál.

 

Mike Cassese, Reuters

Stejně tak nedala Carolina kvalifikační nabídku forvardovi Troyovi Bodiemu. Podle Rutherforda by ale oba mohli uzavřít nové kontrakty jako volní hráči, stejně jako to klub udělal loni s obráncem Brettem Carsonem. Hurricanes se totiž chtějí vyhnout případné arbitráži, pokud by se na ni hráči obrátili.

"Když se vyhneme arbitráži, zabráníme tomu, aby o smlouvě rozhodoval někdo jiný. Je to risk a můžeme je ztratit, ale stále o ně máme zájem," prohlásil Rutherford, podle něhož by mohl Tlustý získal jednocestnou smlouvu, která by mu i případě pobytu na farmě v Charlotte v nižší AHL zaručovala stejný příjem jako v NHL.

Takový roční kontrakt na 500 tisíc dolarů měl Tlustý i v uplynulé sezóně, v které si v NHL připsal v 57 zápasech 12 bodů za šest branek a stejný počet asistencí. Na farmě odehrál pět utkání a připsal si gól a přihrávku.

Carolina jej získala v prosinci 2009 z Toronta výměnou za útočníka Philippa Paradise. Celkem Tlustý za čtyři sezóny v NHL nastoupil ke 149 zápasům a připsal si 38 bodů za 17 tref a 21 asistencí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..