Rubriky:

NHL

Příčina pádu ultraligthu s Jiříkem bude známa do dvou měsíců

12. července 2011 14:50 - BRNO

Do dvou měsíců by mohlo vyšetřování zjistit, co způsobilo pondělní tragický pád ultralehkého letounu v Brně-Medlánkách, v němž zahynul bývalý hokejový reprezentant Jaroslav Jiřík, první Čech, který hrál v NHL. Oznámil to Lubomír Stříhavka z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, který se případem zabývá.

 

ČTK

"V plánu máme v nejbližších dnech si opět prohlédnout místo neštěstí i vrak stroje. Jeho motor půjde na podrobnou analýzu. Čekáme na výsledky soudní pitvy nařízené na dnešek," uvedl.

Podle něj nelze zatím říci, nakolik se na neštěstí mohla podepsat technická závada stroje nebo případné selhání pilota. Ultralight byl tuzemské amatérské výroby, uvedl Stříhavka.

Podle jiných pilotů měl Jiřík nalétáno mnoho hodin. Nebyl ale členem žádného klubu sdružujícího příznivce ultralightů. "Vyšetřování bude v tomto případě skládáním střípků o stroji, jeho technickém stavu a kvalitě a také o pilotovi samotném," dodal vyšetřovatel.

Z dostupných informací vyplývá, že pilot měl krátce po startu technické potíže a havaroval. Letoun spadl doprostřed pole a následně se vzňal. Když na místo dorazili záchranáři, byl Jiřík po smrti. Termín jeho pohřbu není zatím znám.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..