Rubriky:

NHL

V kauze smrti hokejisty Boogaarda obvinili jeho bratra

23. července 2011 15:40 - MINNEAPOLIS

Americká prokuratura viní mladšího bratra bývalého hráče NHL Dereka Boogaarda z toho, že přispěl k hokejistově smrti. Den po návratu z léčebny mu měl v květnu podat prášek tišící bolest, který však v kombinaci s alkoholem přivodil náhlé úmrtí obávaného bitkaře.

 

Eric Miller, Reuters

Z policejních výslechů vyplynulo, že čtyřiadvacetiletý Aaron Boogaard dal staršímu sourozenci lék ne kvůli bolesti, ale aby ho připravil na dlouhou noc na večírku. Protože hokejista požil celou řadu přípravků, neviní státní zástupci jeho bratra z vraždy nebo zabití.

Svým chováním ale měl i tak překročit několik zákonů. U soudu bude čelit obvinění z toho, že lék získal nelegálně a předal ho bratrovi, ačkoliv patří mezi přípravky vydávané pouze na předpis. Navíc je podezřelý z toho, že manipuloval s důkazy na místě, kde byl Boogaard nalezen.

Aaron Boogaard (vpravo) s rodinnými příslušníky na pohřbu svého bratra DerekaAaron Boogaard (vpravo) s rodinnými příslušníky na pohřbu svého bratra Derekafoto: ČTK/AP

Boogaardův právní zástupce se nechtěl k obviněním vyjadřovat. "Naši odpověď zveřejníme raději u soudu než v médiích. I vzhledem k tomu, že Aaron byl a stále je zničený ze smrti svého bratra," uvedl právník John Lundquist.

Osmadvacetiletý kanadský hokejista Derek Boogaard z New Yorku Rangers byl nalezen mrtev v polovině května. Přes dva metry vysoký bitkař celkem v elitní zámořské lize odehrál 277 zápasů, vstřelil tři góly, připsal si 13 asistencí a 589 trestných minut.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..