Hejduk potopil Phoenix, Čechmánek Tampu

NEW YORK

Útočník Colorada Milan Hejduk přispěl ve čtvrtek k vítězství svého týmu nad Kojoty z Phoenixu, když v polovině závěrečné třetiny zvýšil devátým gólem sezóny na konečných 2:1 pro Lavinu. Roman Čechmánek v brance Los Angeles nedovolil skórovat hráčům Tampy Bay a připsal si druhý shut-out sezóny.

Králové ze západního pobřeží zvítězili nejtěsnějším rozdílem, když se o jediný brankový zápis utkání postaral aférou stíhaný Žigmund Pálfy. Smutek na stadión Tampy přinesl slovenský forvard pouhých osm sekund před koncem nastavení. Čechmánek třiceti zákroky vychytal čisté konto po dvaadvacáté v kariéře.

"Do každého utkání se snažíme jít naplno," přesvědčoval po utkání bývalý gólman Vsetína a Philadelphie. "A jak je vidět, tak se nám daří," těšil se Čechmánek.

Forsbergova 500. přihrávka

V utkání Colorada s Phoenixem se diváci v Denveru mohli těšit z gólu až po polovině zápasu, ovšem v brance domácích. Gólmana Colorada Sauva překonal Chris Gratton. Osud utkání nakonec vzaly do rukou hvězdy Laviny, Joe Sakic a Milan Hejduk.

Prvně jmenovaný srovnal krátce po začátku závěrečné třetiny, konečnou podobu výsledku pak dal Hejduk necelých devět minut před koncem. Pětistou asistenci kariéry si při brance českého forvarda připsal Švéd Peter Forsberg.

Prusek se zasloužil o remízu

V kleci Ottawy dostal v duelu s Edmontonem podruhé v sezóně příležitost Martin Prusek a i jeho zásluhou si týmy rozdělily body za remízu 3:3. Český gólman třiatřicetkrát úspěšně zasahoval, když ve střelecky atraktivním utkání napočítali statistici sedmdesát střel.

Skutečné střelecké hody pak měli diváci v Bostonu, kde se Medvědi pokoušeli v utkání se San Jose o první domácí vítězství sezóny. Konto gólmana Žraloků Toskaly zatížili 52 střelami, z nichž pět uvízlo v síti. Pětkrát ovšem kapituloval i brankář domácích Potvin a nerozhodný stav zůstal i po prodloužení.

Výsledky:
Carolina - New York Rangers 6:3
Třetiny: 2:2, 1:0, 3:1. Branky: 36. a 49. C. Adams, 12. Vašíček, 16. Staal, 44. Bayda, 60. Cole - 10. Kovaljov (Nedvěd, Hlaváč), 19. Ručinský, 48. Hlaváč. Zásahy brankářů: Weekes 32/29 - Markkanen 33/28.
NY Islanders - Dallas 4:1
Třetiny: 0:0, 1:0,3:1. Branky: 22. Parrish, 57. Hunter, 59. Bates, 60. Peca - 47. Morrow. Zásahy brankářů: DiPietro 28/27 - Turco 22/19.
Philadelphia - Washington 4:2
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2. Branky: 11. Amonte, 23. Williams, 27. K. Primeau, 54. Roenick - 53. Kwiatowski (Lang), 54. Sutherby. Zásahy brankářů: Esche 22/20 - Kölzig 36/32.
Tampa Bay - Los Angeles 0:1 pp
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1. Branka: 65. Pálffy. Zásahy brankářů: Grahame 20/19 - Čechmánek 30/30.
Boston - San Jose 5:5 pp
Třetiny: 1:2, 3:2, 1:1 - 0:0. Branky: 12. Moran, 33. Knuble, 36. G. Murray, 37. Bergeron, 60. Samsomov - 10. a 38. S. Thornton, 3. Dimitrakos, 35. W. Primeau, 51. Cheechoo. Zásahy brankářů: Potvin 23/18 - Toskala 52/47.
Ottawa - Edmonton 3:3 pp
Třetiny: 1:1, 2:2, 0:0 - 0:0. Branky: 17. a 31. Marián Hossa, 33. Schaefer - 4. Isbister, 36. Moreau, 39. Pisano. Zásahy brankářů: Prusek 36/33 - Salo 34/31.
St. Louis - Vancouver 3:2
Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0. Branky: 15. Demitra, 18. Martins, 31. Tkachuk - 14. J. King, 35. Bertuzzi. Zásahy brankářů: Osgood 29/27 - Cloutier 31/28.
Colorado - Phoenix 2:1
Třetiny: 0:0, 0:1, 2:0. Branky: 43. Sakic, 52. Hejduk - 32. Ch. Gratton. Zásahy brankářů: Sauve 28/27 - Burke 31/29.
3. Edmonton12520537:3812
4. Minnesota13520632:3412