Tři Češi se trefili v přípravě na NHL, k výhře pomohl jen Vincour

NEW YORK

Tři čeští hokejisté se střelecky prosadili v úterních přípravných zápasech na nový ročník NHL, ale jen trefa útočníka Tomáše Vincoura z Dallasu pomohla k vítězství. Stars vyhráli na ledě Floridy 4:3 v prodloužení a v dresu poražených zaznamenal dva body za gól a asistenci Tomáš Fleischmann. Obránce Marek Židlický skóroval při domácí porážce Minnesoty se St. Louis 3:4.

Tomáš Vincour (vlevo) se spoluhráči z Dallasu

V duelu Floridy se čeští hráči podíleli celkem na čtyřech ze sedmi branek. Skóre otevřel v sedmé minutě Fleischmann a v čase 31:16 vyrovnal Vincour, když po 14 sekundách překonal gólmana Tylera Planteho, jenž vystřídal Jakoba Markströma. Za 80 sekund otočil stav po přihrávce Radka Dvořáka Loui Eriksson a v závěru druhé části zvýšil v oslabení Toby Petersen.

Ve třetí třetině měla Florida drtivý tlak a přestřílela soupeře v poměru 26:3. Gólmana Kariho Lehtonena překonali v 57. minutě během 35 sekund v přesilovkách Jonathan Huberdeau a Dmitrij Kulikov po přihrávce Fleischmanna, který byl v zápase s devíti pokusy nejaktivnějším střelcem. V prodloužení ale rozhodl ve prospěch Dallasu Michael Ryder.

Židlický se zapsal mezi střelce už ve třetí minutě v přesilové hře, pak za St. Louis vyrovnal Scott Nichol, ale Mikko Koivu a Brett Bulmer získali Wild vedení 3:1. Obrat St. Louis ale nastartoval ve druhé třetině Patrik Berglund a v závěrečném dějství jej dovršili Matt D'Agostini a Carlo Colaiacovo.

V dresu Edmontonu se při výhře nad Phoenixem 3:2 objevil český útočník Aleš Hemský poprvé od zranění ramena, které utrpěl před sedmi měsíci. Vítězství Oilers režírovaly jedničky draftu z posledních dvou let. Loňský nejvýše vybraný talent Taylor Hall si připsal dvě branky a jednu asistenci, jeho letošní následovník Ryan Nugent-Hopkins zaznamenal gól a dvě přihrávky.

Ottawa - Toronto 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Zibanejad, 12. Z. Smith, 19. Foligno - 15. Grabovskij, 19. Liles, 33. Kuljomin, 42. Boyce, 59. MacArthur.
Florida - Dallas 3:4 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
Branky: 7. Fleischmann, 57. Huberdeau, 57. Kulikov (Fleischmann) - 32. Vincour, 33. Eriksson (Dvořák), 39. Petersen, 62. Ryder.
Minnesota - St. Louis 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky: 3. Židlický, 19. M. Koivu, 24. Bulmer - 18. Nichol, 29. Berglund, 53. D'Agostoni, 59. Colaiacovo.
Los Angeles - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0), hráno v Kansas City
Branky: 5. Stoll, 54. Martinez - 44. Engelland, 50. Kunitz, rozhodující sam. nájezd Bernier.
Edmonton - Phoenix 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 22. a 34. Hall, 18. Nugent-Hopkins - 39. Whitney, 55. Doan.
Calgary - New York Islanders 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. Glencross, 45. Stempniak.