Jágr k nezastavení. Gólem rozhodl další přípravný zápas Philadelphie

Ráznou odpověď všem, kdo pochybovali, zda stále ještě na NHL má, vysílá hokejista Jaromír Jágr. I ve třetím přípravném duelu Philadelphie zářil a vítězným gólem z 53. minuty zařídil svému celku vítězství 2:1 nad New Jersey Devils. Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Jaromír Jágr (vlevo) se raduje se svými spoluhráči z Philadelphie Waynem Simmondsem (uprostřed) a Andrejem Meszárosem.

New Jersey s dvojicí českých útočníků Patrikem Eliášem a Petrem Sýkorou v sestavě se dostalo do vedení po 14 vteřinách druhé třetiny, kdy překonal gólmana Ilju Bryzgalova Stephane Veilleux. Flyers otočili výsledek díky využitým početním výhodám. Nejdříve se ve 33. minutě prosadil Wayne Simmonds a pak skóroval sedm minut před koncem Jágr. Po Girouxově křížné přihrávce u levé tyče zakončoval do odkryté branky Martina Brodeura.

Nejproduktivnější Evropan v historii NHL, který se do slavné soutěže vrací po třech letech strávených v KHL, nastoupil v přípravě po absenci v prvních čtyřech duelech potřetí za sebou. V prvním utkání na ledě Detroitu (3:1) si připsal vítěznou trefu a asistenci, následně doma proti New Yorku Rangers (5:3) zaznamenal dva góly a přihrávku.

V dresu Philadelphie se poprvé objevil kapitán Chris Pronger, který se od března dával dohromady po operaci pravé ruky. "Věřte mi, není lehké se vrátit po tak dlouhé pauze. Odvedl skvělou práci, o tom není pochyb," ocenil Jágr vystoupení šestatřicetiletého zadáka.

Čeští hokejisté asistovali při třech gólech Columbusu při výhře 4:2 nad Minnesotou a jednadvacetiletý útočník Tomáš Kubalík si připsal dva body. Ve 23. minutě se i spolu s Radkem Martínkem podílel na trefě Ricka Nashe, který otočil stav na 2:1 pro Blue Jackets. V 35. minutě Kubalík přihrál v přesilovce na gól Jeffa Cartera. Po snížení Wild v 55. minutě stanovil konečný výsledek po asistenci Václava Prospala Cam Atkinson.

Přípravné hokejové zápasy před NHL:
Philadelphia - New Jersey 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 33. Simmonds, 53. Jágr - 21. Veilleux.
Columbus - Minnesota 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 21. Tjutin, 23. Nash (Martínek, Kubalík), 35. Carter (Kubalík), 55. Atkinson (Prospal) - 12. Latendresse, 49. M. Koivu.
Boston - Ottawa 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 11. Lucic (Krejčí) - 46. Alfredsson, 56. Rundblad.
Montreal - Tampa Bay 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 4. a 12. Stamkos, 37. a 59. B. Connolly (na první Kubina).
St. Louis - Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 38. Backes, 49. Oshie, 53. Berglund - 42. Lindström.
Dallas - Florida 7:1 (0:0, 3:1, 4:0)
Branky: 22. Ribeiro, 30. Goligoski, 38. Robidas, 47. Eriksson, 52. Fiddler, 55. Daley, 59. Wandell - 30. Huberdeau (Fleischmann).
Calgary - Phoenix 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 32. a 60. Moss, 40. Babčuk, 57. Glencross - 57. Gordon (Klesla), 58. Whitney.
San Jose - Vancouver 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 31. Pavelski, 47. Boyle, 55. McGinn.