Rubriky:

NHL

Talentovaný Horák z Calgary se může těšit na premiéru v NHL

4. října 2011 10:29 - CALGARY

Dvacetiletý český útočník Roman Horák se může těšit na premiéru v NHL. V přípravném kempu zaujal trenéra Calgary Brenta Suttera a podle jeho slov českobudějovický odchovanec nebude chybět v sestavě v sobotním prvním utkání sezóny proti Pittsburghu. Přestože v přípravných zápasech Horák nebodoval, Sutter jej chválil. Jako tvůrce hry si sedl ve formaci s Renem Bourquem a Leem Stempniakem.

 

ČTK/AP

"Je v týmu a dá se očekávat, že v prvním zápase bude v sestavě. Hrál dobře a dělal všechno, co jsme po něm chtěli," řekl Sutter deníku Calgary Herald. Horáka získalo Calgary v červenci výměnou za stejně starého Švéda Tima Erixona z New York Rangers.

Horák, jehož si Rangers vybrali v roce 2009 v pátém kole draftu, hrál v uplynulých dvou sezónách v juniorské WHL za Chilliwack. "Hraju rád s pukem a přihrávám. Nestarám se o to, kdo dá góly," prohlásil syn bývalého útočníka a reprezentanta Romana Horáka. V květnu podepsal ještě s Rangers tříletou nováčkovskou smlouvu, která mu v této sezóně při pobytu v prvním týmu zaručuje příjem 605 tisíc dolarů.

Erixon, kterého Calgary draftovalo v roce 2009 v prvním kole jako celkově 23. v pořadí, hrál stále ve Švédsku za Skellefteu a odmítal podepsat smlouvu s Flames. Jeho agent tvrdil, že by tam strávil sezónu na farmě v AHL s nulovou šancí se dostat do prvního týmu. Flames za něj a pozici v pátém kole draftu získali Horáka a dva výběry ve druhém kole draftu. Paradoxem je, že zatímco český talent se těší na premiéru v NHL, Erixon putoval na farmu do Connecticutu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..