Hokejisté Bostonu dostali prsteny za Stanley Cup - je v nich 300 diamantů

6. října 2011 07:34 - BOSTON

Těsně před startem NHL se hokejisté Boston Bruins dočkali prstenů za červnový triumf ve Stanley Cupu. Šperk, který tradičně dostávají členové vítězných týmů v elitních zámořských soutěžích, je z čtrnáctikarátového bílého zlata a obsahuje více než 300 diamantů.

 

ČTK/AP

Dominantní vrchní strana prstenu je pokryta 66 diamanty, které pomáhají dotvořit slavné logo klubu a obraz Stanley Cupu. Kolem znaku s typickým "B" je šest drahých kamenů symbolizujících šest triumfů, na které Bruins v historii dosáhli.

Jednu boční stranu tvoří jméno hráče s jeho číslem a sekundárním znakem klubu s medvědem, na druhé je zobrazen opět Stanley Cup s lety, kdy ho Bruins získali - 2011, 1972, 1970, 1941, 1939 a 1929. Na posledním triumfu se podíleli i čeští hokejisté David Krejčí a Tomáš Kaberle.

Útočník Bostonu Tyler Seguin předvádí prsten pro šampionyÚtočník Bostonu Tyler Seguin předvádí prsten pro šampionyfoto: ČTK/AP

Další skryté detaily obsahuje vnitřek prstenu. Jsou v něm vyryty slogan "Full 60+ to History", který zdobil šatnu Bostonu během play off, a také loga soupeřů, které Bruins při vyřazovacích bojích porazili, a skóre těchto sérií.

"Věděl jsem, že to bude pěkné, ale tohle mě úplně dostalo. Je to něco mimořádného. Ty malé detaily jsou úžasné," uvedl třiačtyřicetiletý Mark Recchi, jenž po zisku svého třetího Stanley Cupu v kariéře ukončil kariéru. Nynější prsten mohl srovnávat s těmi, které získal za triumfy s Pittsburghem (1991) a Carolinou (2006).

ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..