Rubriky:

NHL

Čechmánek: Prostě zkouším chytat puky

7. listopadu 2003 18:56 - LOS ANGELES

Je pravidlem, že na internetové stránce klubu Los Angeles Kings pravidelně odpovídají na dotazy fanoušků jednotliví hráči klubu. Nyní přišel na řadu český brankář Roman Čechmánek, který zámořským příznivcům doporučoval návštěvu České republiky, mluvil o šancích týmu v sezóně a vykládal, jak je pro něj důležitá jeho rodina.

Pokud někdo z nás navštíví Českou republiku, co by stálo ve Vašem doporučení, že nesmí určitě opomenout?
V žádném případě nesmíte minout Prahu, to je krásné město a každoročně si jej prohlédne spousta turistů z celého světa.

Při chytání používáte styl, při kterém zpravidla pořád stojíte, zatímco většina brankářů v NHL už od něj opouští a chodí často do rozkleku. Myslíte, že Vás Váš styl zvýhodňuje, nebo je to naopak?
Vím, že mnoho brankářů chytá spíše s rozklekem, ale já jsem už jako mladý kluk chytil ve stylu jaký hrají svou vůbec první střelu, a už mu věrný zůstanu. A myslím, že je to pro mne výhoda.

Jak by jste vlastně charakterizoval svůj styl hry?
To je těžká otázka. Nevím, jak popsat svůj styl, prostě zkouším chytat puky a o tom to je. Také se snažím znát co nejvíce hráčů, abych byl na ně připravený a byl tak ve výhodě.

Jaká byla Vaše reakce, když jste se dozvěděl o výměně do Los Angeles?
Byl jsem opravdu šťastný. Ještě než k tomu došlo, tak jsem několika spoluhráčům říkal, že by bylo skvělé přestoupit do L.A. A nakonec to i vyšlo.

Jak se Vám zatím v Los Angeles líbí?
Opravdu to zde miluji. Je to mnohem lepší než ve Philadelphii a pro mou rodinu je to úplně perfektní místo pro život.

Co si myslíte o Vašem náhradníkovi Cristobalu Huetovi?
Cris je mladý a talentovaný brankář. Potřebuje trochu víc času a zkušeností, ale tvrdě na sobě pracuje a myslím, že tak do dvou let bude chytat NHL.

Jak se udržujete ve formě během léta, než se rozběhnou tréninkové kempy?
Rád hraji tenis a také trénuji nějaké jednodušší gymnastické cviky stejně jako spousta jiných hráčů. Myslím, že zvláště tenis je pro brankáře dobrý doplňkový sport, protože procvičuje reakce.

Jak vidíte šance Los Angeles v letošní sezóně?
Pro mne je tu všechno nové, takže jsem vděčný spoluhráčům, že mi v začátcích pomáhají. Máme mladý tým a myslím, že máme dobrou šanci dostat se do play off. Osobně se mi líbí hra Los Angeles, protože vyznává evropský styl.

Kdo nejvíce ovlivnil Váš život?
Největší vliv má samozřejmě rodina. Ta mě podporovala i ve chvílích, kdy se mi nedařilo a bez ní bych nedokázal být šťastný.

Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..