Sýkora spasitelem Anaheimu

NEW YORK

Potřetí v řadě rozhodovalo o osudu anaheimských Kačerů prodloužení, v neděli s Phoenixem měli ovšem diváci v Kalifornii konečně důvod k radosti. Šňůru tří porážek zastavila ve čtvrté minutě nastavení rána Petra Sýkory, který rozhodl o výhře Anaheimu 2:1.

Pro českého útočníka byl gól do sítě Kojotů čtvrtou trefou v sezóně, Anaheimu přinesl páté letošní vítězství. "Konečně pojedu spokojeně domů," těšil se gólman Anaheimu Jean-Sebastien Giguere z vítězství.

"Odehráli jsme solidní zápas, hlavně obranná práce byla mnohem lepší než v předešlých utkáních, která jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce," dodal nejužitečnější hráč letošního play-off.

Colorado opět otočilo

Neustálé potíže pronásledují Colorado, které ovšem nepovedené zápasy dokáže strhnout ve třetí třetině na svou stranu. V posledních čtyřech utkáních se Coloradu podařilo vždy utkání zvrátit právě v závěrečné části.

Ani duel s Chicagem nebyl výjimkou. Milan Hejduk sice svojí desátou letošní trefou otevřel skóre, ale 'Jestřábi' dokázali třikrát skórovat a před poslední třetinou to s Avalanche nevypadalo dobře. Domácí však vedení neudrželi a po brankách Alexe Tanguaye a Steva Konowalchuka se prodlužovalo.

V nastaveném čase se po střele Martina Škouly prosadil Konowalchuk podruhé, když puk z hole českého obránce tečoval nad rameno chicagského brankáře Michaela Leightona. Obě Konowalchukovy branky padly po teči, protože i při první gólu sklepl do sítě střelu Karlise Skraštinse. "Prostě se jenom snažím do toho vrazit hůl a dneska to vycházelo," nedělal bývalý útočník Washingtonu z tečovaných střel žádnou vědu.

Jeho švédský spoluhráč Peter Forsberg se i přes vítězství zlobil. "Potřebujeme hrát 60 minut, a ne dvacet. Naštěstí se nám podařilo utkání obrátit, ale takhle musíme hrát celý zápas," upozornil Forsberg.

Vrbata byl na Grahama krátký

Téměř čtyřicet střel vyslali hokejisté Caroliny na brankáře Tampy Bay Johna Grahama, ale skórovat dokázali pouze jednou. Utkání skončilo remízou 1:1, a to i přes šest střeleckých pokusů českého útočníka Radima Vrbaty.

Grahamovi, který obvykle kryje záda Nikolaji Chabibulinovi, se letos daří. Ve třech utkáních čelil 91 střelám a pustil pouze tři branky. "Kluci na mě působili mdlým dojmem. V takové chvíli jim gólman musí pomoct," řekl hostující brankář.

Souboj Columbusu s Calgary rozhodl bitkař Jody Shelley. Nejtrestanější hráč minulé sezony poprvé v kariéře dokázal vstřelit dvě branky a Blue Jackets vyhráli 4:3. Domácímu Columbusu pomohl dvaačtyřiceti úspěšnými zákroky brankář Marc Denis.

Shelley se předtím, než dvakrát skóroval, stačil ještě porvat s Polákem Krzysztofem Oliwou. "Byl jsem pěkně vyhecovaný. Dát dvě branky je skvělé," usmíval se Shelley.

Columbus - Calgary 4:3
Třetiny: 1:1, 3:1, 0:1. Branky: 15. a 30. Shelley, 31. Cassels, 32. Sanderson - 3. Reinprecht, 27. Iginla, 42. Ference. Zásahy brankářů: Denis 45/42 - 19/16.
Carolina - Tampa Bay 1:1
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0. Branky: 30. Murray - 18. Stillman. Zásahy brankářů: Storr 26/25 - Grahame 39/38.
Chicago - Colorado 3:4 pp
Třetiny: 0:0, 3:1, 0:2 - 0:1. Branky: 7. Arnason, 34. Dempsey, 37. Poapst - 52. a 65. Konowalchuk (na druhou Škoula), 24. Hejduk, 49. Tanguay. Zásahy brankářů: Storr 26/25 - Grahame 39/38.
Anaheim - Phoenix 2:1 pp
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 1:0. Branky: 15. Rucchin, 64. Sýkora - 39. Nagy. Zásahy brankářů: Giguere 28/27 - Bierk 17/16, Burke 29/28.
2.Colorado14810547:3717
3. Minnesota15620735:3814