Rubriky:

NHL

VIDEO: Švýcar Josi ve svém prvním utkání v NHL sestřelil pukem protihráče

1. prosince 2011 12:38 - DETROIT/PRAHA

Instinktivně otáčel hlavu a dostal drsný zásah. Kdyby zůstal čelem, zřejmě by dopadl lépe. Puk by patrně přistál na plexiskle. Ale na kdyby se nehraje. Ví to i útočník Detroitu Patrick Eaves, který se v zápase obětavě postavil do cesty ráně Romana Josiho z Nashvillu. Střelu zastavil za cenu zlomené čelisti.

 

ČTK/AP

Mladý Švýcar Josi hrál své vůbec první utkání v zámořské NHL. A hned na sebe upozornil. Ve chvíli, když už tušil, že jeho tým prohraje, ještě zkusil vystřelit a trefil. Jenže ne tak, jak by si představoval. Puk z jeho hokejky letěl na hlavu Eavesovi z týmu soupeře.

Ten se lekl, otočil hlavou a bylo zle. Zásah směřoval do nekryté části. Kromě čelisti bylo zasaženo i ucho. Cesta do nemocnice byla nevyhnutná. Ale nakonec to nedopadlo až tak zle, jak to vypadalo v prvním momentu, kdy se Eaves skácel k zemi.

V této sezóně hrával nepravidelně, nastoupil teprve podesáté a na další start si počká. „Asi do půli ledna,“ uvedl generální manažer klubu Ken Holland. „Není to příjemné, nechtěl jsem ho trefit,“ omlouval se Josi za svoji trefu. Jeho tým podlehl Detroitu 1:4.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..