Rubriky:

NHL

Živě

VIDEO: Eskymák Tootoo předvedl v NHL utržený vagón, který sestřelil brankáře

5. prosince 2011 19:08 - PRAHA

Přehnané servítky si v NHL nebral Jordin Tootoo. Tento původem Eskymák nabral brankáře Ryana Millera v plné palbě. Jel a doslova ho zbořil, i když protihráč Christian Ehrhoff mu napadení zrovna nijak neulehčil. Brankář Buffala nezůstal dlouho otřesen, nenechal si nic líbit a útočník Nashvillu pocítil, že jeho výlet bude odměněn. Okamžitě mu přistálo pár svižných na hlavu brankařskou lapačkou. Do následného chumlu se zapojilo jedenáct hráčů.

 

Tootoo je nejčastějším sběratelem trestných minut v Nashvillu, na své konto jich za letošních šestadvacet zápasů stihl posbírat pětačtyřicet, což ho řadí na osmnácté pořadí v celé NHL. Po sestřelení Millera vyfasoval za napadení pět minut plus trest do konce utkání.

„Složit brankáře byla poslední věc, kterou jsem chtěl udělat, neměl jsem to v úmyslu, jasně, že jsem chtěl uskočit,“ řekl po utkání forvard, který do Millera vjel jako utržený vagón.

„Co se stalo, to byl vtip. Zdálo se, že probíhá lovecká sezóna. V brance jsme měli kluka, který se vrátil po otřesu mozku a on do něj takto vjede,“ rozčiloval se Lindy Ruff, kouč Buffala.

Před lety se Tootoo pyšnil, že byl prvním Eskymákem hrající NHL, nejprestižnější hokejovou ligu světa. Stalo se tak v sezóně 2003/2004. Ale před rokem se ocitl úplně někde jinde. Rozhodl se, že absolvuje odvykací kúru. Dobrovolně nastoupil léčení z důvodů závislosti na návykových látkách. S čím měl přesně útočník problémy, nebylo ale zveřejněno.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..