Chicago porazilo Calgary a vyhouplo se zpět do čela NHL

NEW YORK

Hokejisté Chicaga se vezou na vítězné vlně. V nedělním utkání zámořské ligy vyhráli již pátý zápas v řadě, když porazili Calgary 4:2 a vyhoupli se zpět do čela pořadí celé NHL.

Patrick Sharp z Chicaga se raduje z gólu do sítě Calgary.

Kouč Jestřábů Joel Quenneville zároveň dosáhl 600 výhru v kariéře po 1114 zápasech a 14 sezónách strávených v zámořské soutěži. Rychleji na tuto metu v historii NHL dosáhl pouze legendární Scotty Bowman, kterému se to povedlo po 1002 utkáních.

Puk na památku

"V hokeji není nic lepšího než vítězství. Prošel jsem několika skvělými kluby a vedl jsem několik úžasných hráčů. Jsem šťastný za to, v jaké organizaci se teď nacházím a s jakým výborným mužstvem mohu pracovat," uvedl Quenneville, jemuž po zápase kapitán Jonathan Toews přinesl na památku puk.

"Přišel jsem do kabiny a on mi ho podal. Řekl jsem hráčům, že tohle všechno znamená jediné: že stárnu," nechal se slyšet třiapadesátiletý rodák z kanadského Windsoru, který před dvěma lety dovedl Chicago až k zisku Stanleyova poháru.

O svém úspěchu rozhodli Jestřábi v prvních čtyřiceti minutách utkání, když po dvou třetinách vedli 3:0. Ve třetí části se však nechali šestkrát vyloučit a dvakrát inkasovali v oslabení.

Favoritům se dařilo

Také ve zbývajících dvou nedělních zápasech se dařilo favoritům, když hráči St. Louis zvítězili nad Columbusem 6:4 a Florida udolala Carolinu 3:2 v prodloužení.

Panteři si tak upevnili vedení v tabulce Jihovýchodní divize, kde mají na čele osmibodový náskok před druhým Winnipegem. O jejich vítězství - šestém z posledních osmi domácích zápasů - rozhodl po třech minutách nastaveného času svým 16. gólem v sezóně Kris Versteeg.

Polák v roli boxera

St. Louis Blues, čtvrtý nejlepší tým Západní konference, prohrávali s Columbusem po dvou třetinách 2:3, v třetí třetině však rozstříleli svého soupeře v poměru 4:1. V utkání o sobě dal vědět také český obránce Roman Polák, který se v pěstním souboji utkal s Danem Byersem.

Statistika NHL:
Florida - Carolina 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Bergenheim, 46. Garrison, 44. Versteeg - 19. Gleason, 34. Larose. Střely na branku: 25:26. Diváci: 15.289.
St. Louis - Columbus 6:4 (2:1, 0:2, 4:1)
Branky: 13. Shattenkirk, 14. Oshie, 41. Steen, 47. Arnott, 53. Pietrangelo, 60. Berglund - 13. MacKenzie, 25. Dorsett, 40. Letestu, 56. Brassard. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.611.
Chicago - Calgary 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 10. Montador, 26. Hjalmarsson, 35. P. Kane, 52. Marián Hossa - 43. O. Jokinen, 57. Glencross. Střely na branku: 25:24. Diváci: 21.192.