VIDEO: Jágra napodobil bývalý nejmocnější muž světa. Clinton salutoval jako "68"

6. ledna 2012 13:04 - PRAHA

Vstřelí gól a zasalutuje. Tento postup má v NHL zažitý Jaromír Jágr. Fanoušci ho očekávají. Občas ho někdo ale kopíruje. Naposledy se s tímto pozdravem vytasil bývalý prezident USA Bill Clinton, který zavítal na hokej mezi New York Rangers a Floridou. Během utkání došel k plexisklu, trochu váhavě lapil vhozený puk do rukou, zvedl prst na znamení úspěchu a nakonec zasalutoval.

 

Clinton, který byl 42. prezidentem USA v letech 1993 až 2001, se dočkal potlesku nejen za chycení puku v první dvacetiminutovce, ale také, když byl představen během zápasu ve druhé třetině. Nakonec bývalý nejmocnější muž Spojených států zůstal celý zápas a zhlédl výhru Rangers 3:2 v prodloužení.

Před Clintonem napodobil Jágra Mike Rupp z NY Rangers, který takto slavil gól při Winter Classic, což se nesetkalo s příliš kladnou odezvou u hráčů Philadelphie.

Český forvard a nejproduktivnější Evropan v NHL si z toho velkou hlavu ale nedělal. On ví, že na salutování bude mít více příležitostí než Rupp. Američan si v nejslavnější hokejové lize světa připíše gólovou trefu přibližně v každém desátém utkání, Jágr v průměru v každém druhém.

lik, Sport.cz

Časová osa: NHL

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..