Živě

NHL se v příští sezóně novým systémem hrát nebude

7. ledna 2012 12:21 - NEW YORK

Hokejová NHL se bude i v příští sezóně hrát současným systémem šesti divizí. Hráčská asociace NHLPA podle agentury Reuters zamítla kvůli náročnému cestování klubů změnu formátu na čtyři konference, kterou v prosinci schválila Rada guvernérů.

 

ČTK/AP

"Od vedení ligy jsme dostali předběžné informace o cestování jednotlivých klubů. Ukázalo se, že celky z Pacifické a Centrální divize, které už teď musí hodně cestovat, by to měly podle nového formátu ještě náročnější," uvedl výkonný ředitel NHLPA Don Fehr v prohlášení.

Zástupce komisionáře NHL Bill Daly byl z rozhodnutí NHLPA zklamaný, protože podle něj si nový formát přála celá hokejová komunita. "Je to nešťastné rozhodnutí, protože tím zamítli návrh, který podpořila drtivá většina klubů, hráči i fanoušci," uvedl funkcionář.

Podle navrhovaného formátu se měla NHL hrát ve čtyřech regionálních konferencích - dvě s osmi týmy a dvě se sedmi. Z každé z nich by do play-off postoupily čtyři celky, což bylo spolu s cestováním dalším z hlavních bodů kritiky NHLPA.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..