Ottawská legie čarovala, odnesl to Columbus

Důkladnou obrátku utkání předvedli hokejisté Ottawy v utkání s Columbusem. Na vlastním ledě prohrávali za osm minut o dvě branky, pak ale přišlo velké představení domácích vedené česko-slovenskou ekipou. Výrazný podíl na vítězství měli Radek Bonk, který vstřelil jeden gól a dvakrát asistoval, a Martin Havlát, jenž si připsal dvě přihrávky.

Právě Bonkova branka vrátila Senátory do hry. Na začátku deváté minuty vstřelil gól ve vlastním oslabení v situaci dva na jednoho David Výborný a Modrokabátníci už vedli 2:0. O necelé dvě minuty později byla ale Ottawa právě Bonkovou zásluhou zpátky ve hře.

Český útočník se trefil při další přesilové hře domácích po přihrávce Daniela Alferdssona a Mariana Hossy. Přesilovky Ottawy rozhodly o konečném vítězství, všech pět branek Senátorů padlo v početní výhodě.

Na začátku druhé třetiny vyrovnal Zdeno Chára, do vedení dostal Ottawu po polovině zápasu Marián Hossa, po ideální situaci připravené Bonkem a Havlátem. Hossa asistoval i u čtvrtého gólu Wadea Reddena. Slovenský forvard pak ještě sám uzavřel ve třetí části brankový účet, opět po asistenci Bonka a Havláta.

Vokoun uhasil Plameny

Výrazně se o vítězství zasloužil i Tomáš Vokoun v brance Nashvillu, který dokázal uhlídat aktivní ofenzívu Calgary. Kanadský klub se sice ujal vedení, ale ještě na sklonku první třetiny vyrovnal Marek Židlický. I zásluhou Vokouna padaly další branky jen do sítě Plamenů, Nashville zvítězil 4:1 a posunul se v tabulce Centální divize na předposlední příčku před Columbus.

"Začínali jsme se za to poslední místo stydět," přiznal se Tomáš Vokoun. "Zápas proti Calgary nám ale vyšel parádně a je třeba abychom takhle hráli i dál. Nemáme špatný kádr, musíme ale hrát s větší důvěrou ve vlastní schopnosti," řekl český gólman.

Čajánek potopil Žraloky

San Jose ještě nezvítězilo před domácími fanoušky a nezměnil na tom nic ani zápas se St. Louis. "Bluesmani" vedli v HP Pavilionu až do 50. minuty 3:0, a přestože se Žraloci ještě vzepjali k neuvěřitelnému finiši a skórovali třikrát během pětačtyřiceti sekund a vybojovali prodloužení, vítězství slavil tým ze St. Louis.

"Snažili se ještě rozhodnout, ale v závěru jim trošku došel dech," konstatoval brankář Blues Chris Osgood. "Nejsme rádi, že jsme ztratili třígólový náskok. Do potíží se můžeme dostat, jen když jsme nedisciplinovaní. A to jsme dnes byli, musíme se z toho poučit," narážel Osgood na fakt, že dva ze tří gólů domácích padly při přesilovce.

Poslední slovo měl ovšem útočník Petr Čajánek, když patnáct sekund před koncem zužitkoval brejk a rozhodl o výhře St. Louis 4:3 v prodloužení.

NY Islanders - Montreal 3:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Branky: 12. Kvaša (Martínek), 38. Parrish, 60. J. Blake - 23. Dackell. Zásahy brankářů: Snow 29/28 - Theodore 25/23.
Philadelphia - Vancouver 4:3 v prodl.
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:2 - 1:0. Branky: 17. Recchi, 27. Handzuš, 57. Desjardins, 62. Gagne - 19. King, 49. Cooke, 60. Bertuzzi. Zásahy brankářů: Esche 32/29 - Hedberg 27/23.
Carolina - Atlanta 5:1
Třetiny: 2:1, 1:0, 2:0. Branky: 1. Cole, 10. Vašíček, 40. Brind'Amour, 55. Francis (Vrbata), 57. Adams - 4. Štefan. Zásahy brankářů: Weekes 22/21 - Nurminen 33/28.
Ottawa - Columbus 5:2
Třetiny: 1:2, 3:0, 1:0. Branky: 33. a 43. Marián Hossa (na obě Bonk a Havlát), 10. Bonk, 23. Chára, 38. Redden - 3. Letowski (Klesla), 9. Výborný. Zásahy brankářů: Lalime 17/15 - Brathwaite 35/30.
New Jersey - Florida 3:1
Třetiny: 0:0, 3:1, 0:0. Branky: 27. Eliáš, 34. Gionta, 36. Pandolfo - 40. Weiss. Zásahy brankářů: Brodeur 21/20 - Luongo 29/26.
Nashville - Calgary 4:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Branky: 20. Židlický, 26. Országh (Erat), 53. Legwand, 59. Hall - 7. Lydman. Zásahy brankářů: Vokoun 30/29 - Sabourin 22/18.
Minnesota - Edmonton 0:2
Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0. Branky: 2. Moreau, 16. York (Dvořák). Zásahy brankářů: Roloson 30/28 - Conklin 22/22.
Phoenix - Colorado 3:2 v prodl.
Třtiny: 0:1, 0:1, 2:0 - 1:0. Branky: 50. Savage, 53. Nagy (Hrdina), 62. Radivojevič - 18. Sakic, 26. R. Blake. Zásahy brankářů: Burke 29/27 - Sauve 25/22.
Los Angeles - Toronto 4:4 po prodl.
Třetiny: 1:0, 3:1, 0:3 - 0:0. Branky: 9. a 27. Frolov, 34. L. Robitaille, 40. Armstrong - 23. Renberg, 45. Roberts (T. Kaberle), 53. Mogilnyj (T. Kaberle), 57. Nolan (Reichel). Zásahy brankářů: Čechmánek 37/33 - Tellqvist 27/23.
San Jose - St. Louis 3:4 v prodl.
Třetiny: 0:1, 0:0, 3:2 - 0:1. Branky: 50. a 50. Sturm, 51. Ricci - 13. Baron, 41. Drake, 46. Danton, 65. Čajánek. Zásahy brankářů: Nabokov 35/31 - Osgood 33/30.
3. Edmonton16720748:5016
4. Minnesota17720836:4016