Pavelec ukradl Tampě vítězství. Jágr zase asistoval

TAMPA

Gólman Ondřej Pavelec září. V úterý vychytal Jaromíra Jágra a spol., ve čtvrtečním utkání NHL pak hokejisty Tampy na jejich ledě, kde pustil jen jednu branku a podílel se třiceti úspěšnými zásahy na vítězství Winnipegu 2:1 v prodloužení. Byl vidět i Jágr, který za Letce proti Nashvillu odehrál celý zápas a přihrával na gól.

Ondřej Pavelec měl proti Tampě třicet úspěšných zákroků.

Na první branku čekali diváci v Tampě téměř 40 minut - skóre zápasu otevřel až 16 sekund před koncem druhé třetiny hostující útočník Blake Wheeler. Pavelec hájil čisté konto do 51. minuty, kdy vyrovnal Victor Hedman. O výhře Jets pak rozhodl ve třetí minutě nastavení Kyle Wellwood.

Ovšem nebýt Pavelce, do prodloužení by zápas vůbec nedospěl. Český reprezentant přiváděl svými zákroky útočníky domácích k zoufalství. "Ukradl nám vítězství," kroutil po zápase hlavou trenér Lightning Guy Boucher. "Předvedli jsme kvalitní výkon, vypracovali si spoustu gólových šancí, ale nemohli jsme ho překonat."

Chuť po úterní porážce od Winnipegu si spravili hokejisté Philadelphie, kteří na domácím ledě porazili Nashville 4:1. Dvěma góly se o to zasloužil Wayne Simmonds, Jaromír Jágr opět vydržel hrát celý zápas a připsal si asistenci u posledního gólu, který vstřelil v předposlední minutě při power-play do prázdné branky Claude Giroux.

Hudler opět skóroval

Ve třetím zápase v řadě skóroval Jiří Hudler a přispěl tak k výhře Detroitu ve Vancouveru 4:3 po samostatných nájezdech. Český útočník ve 34. minutě svou 17. brankou v sezóně dostal svůj tým do vedení 2:1, následně uspěl i v penaltovém rozstřelu, který Red Wings vyhráli 2:0.

Statistika NHL:
Boston - Carolina 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 12. E. Staal (Tlustý, Špaček), 37. T. Ruutu, 44. Sutter. Střely na branku: 47:31. Diváci: 17.565.
New Jersey - Montreal 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 11. a 58. Parise (na druhou Eliáš), 34. a 60. Clarkson, 47. Zubrus - 5. Desharnais, 10. A. Kosticyn, 22. Darche (Plekanec). Střely na branku: 22:30. Diváci: 13.283.
Philadelphia - Nashville 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 16. a 56. Simmonds, 35. Read, 59. Giroux (Jágr) - 49. Suter. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.823.
Colorado - Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Zanon. Střely na branku: 37:21. Diváci: 14.186.
Edmonton - Chicago 8:4 (0:1, 3:2, 5:1)
Branky: 28., 42., 47. a 55. Gagner, 23. Hall, 33. Whitney, 44. Barker, 57. Eberle - 21. a 36. Sharp, 7. Mayers, 46. Bolland. Střely na branku: 41:47. Diváci: 16.839.
Tampa Bay - Winnipeg 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 51. Hedman - 40. Wheeler, 64. Wellwood. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 16.923.
San Jose - Dallas 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 5. Handzuš, 17. Pavelski, 35. Couture, 37. J. Thornton, 52. Clowe - 33. Ott, 47. Benn. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.562.
Vancouver - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 17. Kesler, 51. Burrows, 56. Raymond - 6. Cleary, 34. Hudler, 53. Miller, rozh. nájezd Dacjuk. Střely na branku: 25:43. Diváci: 18.890.