Prospal pomohl Columbusu ukončit sérii šesti porážek

SUNRISE

Útočník Václav Prospal se v pátečním utkání NHL podílel jednou asistencí na výhře Columbusu v Anaheimu 3:2 v prodloužení. Český hokejista na začátku třetí třetiny přihrál na vyrovnávací gól na 2:2, o vítězství Blue Jackets rozhodl ve čtvrté minutě nastaveného času svou druhou trefou v utkání Derick Brassard.

Radost Václava Prospala (uprostřed) z Columbusu.

Columbus tak ukončil sérii šesti porážek, když vyhrál poprvé od 17. ledna. Výhrou zakončil šňůru šesti zápasů na hřištích soupeřů, domů se tedy vrací s bilancí jedna výhra, pět porážek.

Oba góly Anaheimu vstřelil finský útočník Teemu Selänne, jenž si připsal svůj 654. a 655. zásah v kariéře a už jen tři góly ho dělí od historicky nejlepšího evropského střelce v NHL Jaromíra Jágra.

Winnipeg bez Pavelce prohrál na Floridě

Vedení v tabulce Severovýchodní divize si upevnili hokejisté Floridy výhrou 2:1 nad Winnipegem. Panteři tak zvýšili svůj náskok před druhým Washingtonem na tři body, třetí Winnipeg ztrácí pět bodů.

Po dvou výhrách na hřištích soupeřů tentokrát zůstal český gólman Ondřej Pavelec pouze na střídačce a v brance Jets dostal příležitost Chris Mason. Pětatřicetiletý veterán chytil 28 z 30 střel, porážce však nezabránil.

Jednou ho překonal i Kris Versteeg, jemuž se proti Winnipegu nebývale daří. V posledních třech vzájemných zápasech se trefil šestkrát. "Nevím, čím to je. Jets mají dobrý tým. Někdy to tam prostě padá, někdy ne. Ale nestarám se o to, proti komu zrovna hrajeme. Hlavní je, když skóruju," konstatoval Versteeg.

Pátou prohru v řadě utrpělo Chicago

Pátou prohru v řadě utrpěl donedávna vedoucí celek ligy Chicago, které podlehlo 1:3 na ledě Calgary. Rozdílový druhý gól vstřelil minutu před koncem druhé třetiny v přesilové hře Jay Bouwmeester, když na trestné lavici seděl Michael Frolík po faulu vysokou hokejkou.

Blackhawks prohráli už sedmý zápas v řadě na hřišti soupeře a jejich úspěšnost mimo domácí arénu klesla pod 50 procent. "Ale to, že se nám teď nedaří, není kvůli tomu, kde hrajeme. Takhle se na to nedíváme. Problém je, že prostě nehrajeme dobře a nezasloužíme si vyhrát," prohlásil kapitán týmu Jonathan Toews.

Halák vychytal čistým kontem těsnou výhru St. Louis

Páté čisté konto v sezóně a jednadvacáté v kariéře vychytal slovenský gólman Jaroslav Halák ze St. Louis, které porazilo Los Angeles 1:0. Halák zastavil všech 22 střel, jediný gól zápasu dal ve 29. minutě Jamie Langenbrunner.

Prvním gólem po více než dvou letech oslavil jubilejní 600. zápas v NHL obránce Mark Eaton z New York Islanders. Čtyřiatřicetiletý zadák, který naposledy skóroval 28. listopadu 2009 ještě v dresu Pittsburghu, svou trefou rozhodl o výhře v Ottawě 2:1 v prodloužení.

"Kdy jsem dal naposledy takhle důležitý gól? Asi někdy v play off," přemítal Eaton, jenž v roce 2009 pomohl ve vyřazovacích bojích čtyřmi trefami Pittsburghu k zisku Stanleyova poháru. "Všechny góly v play off bývají hodně cenné. Ale dát gól v prodloužení je taky zážitek, budu si to pamatovat," dodal Eaton, který dal v základní části NHL dohromady 24 branek.

Ottawa - NY Islanders 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 40. Z. Smith - 46. Martin, 63. Eaton. Střely na branku: 24:32. Diváci: 18 252.
Florida - Winnipeg 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Versteeg, 35. Bergenheim - 32. Little. Střely na branku: 30:21. Diváci: 16 773.
Calgary - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 13. O. Jokinen, 39. Bouwmeester, 53. Iginla - 20. Seabrook. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19 289.
St. Louis - Los Angeles 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 29. Langenbrunner. Střely na branku: 33:22. Diváci: 18 811.
Anaheim - Columbus 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. a 37. Selänne - 35. a 64. Brassard, 43. Carter (Prospal). Střely na branku: 35:21. Diváci: 13 358.