Hejduk se gólem podílel na vítězství Colorada

NEW YORK

Český hokejista Milan Hejduk přispěl v pátečním utkání NHL jednou brankou k výhře Colorada 4:3 v prodloužení nad Carolinou. Avalanche, kteří v zápase třikrát dotahovali jednobrankový náskok soupeře, rozhodli gólem Ryana O´Reillyho v čase 64:58. Za poražené skóroval Jiří Tlustý, jenž bodoval ve čtvrtém zápase za sebou.

Ryan O'Reilly gratuluje Milanu Hejdukovi ke gólu.

"Byl to šťastný brejk," přiznal po zápase střelec vítězného gólu. O'Reilly obral o kotouč obránce Justina Faulka, zatáhnul puk do útočného pásma a střelou z levého kruhu překonal brankáře Cama Warda. "Věděl jsem, že zbývají do konce čtyři sekundy a protože nejsem nejrychlejší bruslař, musel jsem střílet," dodal.

Za poražené skóroval Jiří Tlustý, jenž bodoval ve čtvrtém zápase za sebou. Po jeho trefě vedli po první třetině Hurricanes 2:1 a těsný náskok zlikvidoval v úvodu prostřední části Hejduk, který zakončoval kombinaci celého útoku s Davidem Jonesem a Paulem Stastnym do prázdné branky. Nově složené trio Colorada zaznamenalo v posledních dvou zápasech jedenáct kanadských bodů.

Český útočník Tomáš Vincour druhým gólem v sezoně pomohl Dallasu k zisku jednoho bodu za prohru 2:3 v Buffalu po samostatných nájezdech. Jedenadvacetiletý centr v zápase hýřil aktivitou a ve 45. minutě se ujala jedna z jeho šesti střel, kterou zvyšoval na 2:0. Vincour dostal příležitost i v penaltovém rozstřelu, ale ve čtvrté sérii neuspěl. V následujícím kole rozhodl o výhře Sabres Nathan Gerbe.

Detroit krok od vyrovnání rekordu

Hokejisté Detroitu na svém ledě udolali Anaheim 2:1 po samostatných nájezdech a k vyrovnání rekordu NHL v počtu domácích výher v řadě jim schází jedno vítězství. Na prodloužení série, která nyní čítá 19 vyhraných zápasů, se jednou asistencí podílel i český obránce Jakub Kindl. Penaltový rozstřel rozhodl ve třetí sérii Todd Bertuzzi.

Rekord soutěže s dvaceti domácími výhrami za sebou drží Boston (sezóna 1929/30) a Philadelphia (1975/76). A právě Flyers budou v neděli soupeřem Detroitu. "Je to docela vtipné, že nám hrací program staví do cesty právě Philly. Budeme se snažit vyrovnat jejich rekord," uvedl trenér Red Wings Mike Babcock.

Hokejisté Chicaga zabředli do výsledkové krize, když v San Jose podlehli 3:5 a připsali si sedmou porážku v řadě. Blackhawks v utkání smazali nepříznivý stav 0:2 a 2:3, ale na trefu Benna Ferriera ze 46. minuty už nenašli odpověď.

Buffalo - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 46. Vanek, 60. Roy, rozhodující nájezd Gerbe - 18. Ryder, 45. Vincour. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18 690.
Detroit - Anaheim 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Abdelkader (Kindl), rozhodující nájezd Bertuzzi - 17. Parros. Střely na branku: 24:30. Diváci: 20 066.
Colorado - Carolina 4:3 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 20. Landeskog, 24. Hejduk, 39. Stastny (Hejda), 65. O'Reilly - 8. Brent, 20. Tlustý, 36. E. Staal. Střely na branku: 33:42. Diváci: 16 854.
San Jose - Chicago 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 2. Braun, 12. D. Boyle, 36. J. Thornton, 46. Ferriero, 55. McGinn - 27. a 30. Krüger, 43. Bickell. Střely na branku: 27:33. Diváci: 17 562.