NHL: Fleischmann pomohl vymazat Islanders

NEW YORK

Kopřivnický rodák Tomáš Fleischmann pomohl svým osmnáctým gólem v sezóně a asistencí k vítězství Floridy nad New York Islanders 4:1. Český útočník bodoval v nedělním utkání NHL už pošesté z posledních osmi zápasů, v nichž zaznamenal 3 branky a pět asistencí.

Hráči Floridy gratulují Tomáši Fleischmannovi ke vstřelení gólu.

Florida navázala na sobotní vítězství nad New Jersey a zvýšila svůj náskok v čele Jihovýchodní divize na čtyři body před druhým Washingtonem, který v neděli odpoledne prohrál 2:3 s New York Rangers. "Odehráli jsme dva povedené zápasy, všechny čtyři formace udržely po celých šedesát minut dobré nasazení," poznamenal Fleischmann.

Panteři dvakrát udeřili záhy po vhazování v útočném pásmu a jednou využili přesilovou hru. "Měli asi sedm nebo osm opravdových šancí a dali čtyři góly," litoval po utkání brankář domácích Jevgenij Nabokov, který v předchozích pěti duelech inkasoval dohromady jen pět gólů.

Rangers výhrou nad Washingtonem potvrdili svou dominantní pozici ve Východní konferenci, které vévodí už s náskokem sedmi bodů před druhým Bostonem. Proti Capitals si připsali třetí výhru v řadě a sedmou z devíti zápasů.

Neuvirth místo Vokouna

Washingtonu nebylo nic platných 25 zákroků Michala Neuvirtha, který na poslední chvíli dostal přednost před Tomášem Vokounem, jenž se po rozbruslení necítil dobře. Vítězný třetí gól vstřelil ve 47. minutě ve vlastním oslabení Brandon Prust, který se trefil poprvé po 48 zápasech.

Detroit vyrovnal rekord

Jubilejní dvacáté vítězství v řadě na domácím ledě vybojovali hokejisté Detroitu, kteří porazili Philadelphii 4:3. Vyrovnali tak rekord NHL, který v sezóně 1929-30 vytvořil Boston a jenž v sezóně 1975-76 napodobila už jen Philadelphia.

"Je to něco trochu nadpřirozeného," prohlásil Johan Franzén, jenž v první minutě třetí třetiny vstřelil vítězný gól na 4:3. "Během této série jsme odehráli dobré i špatné zápasy, ale pokaždé se nám nějak podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce. Pomohlo nám i štěstí, ale to je prostě potřeba," uznal Franzén, jehož tým naposledy prohrál v Joe Louis Areně 3. listopadu s Calgary.

Detroit si výhrou zároveň udržel vedení v celé NHL i v tabulce Západní konference, kde ho však stále pronásleduje St. Louis. V neděli porazilo 3:0 San Jose a ztrácí na Detroit tři body.

Malkin zvyšuje náskok

Klíčovým hráčem Blues byl opět slovenský brankář Jaroslav Halák, jenž zneškodnil všech 25 střel a vychytal páté čisté konto z posledních deseti zápasů a celkově šesté v sezóně. Jevgenij Malkin uspěl v souboji nejproduktivnějších hráčů NHL se Stevenem Stamkosem a dvěma góly dovedl Pittsburgh k výhře nad Tampou 4:2. Ruský útočník tak zvýšil svůj náskok v čele kanadského bodování na sedm bodů a v pořadí střelců se Stamkosovi přiblížil na rozdíl pěti branek.

Statistika NHL:
NY Islanders - Florida 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky: 4. Nielsen - 15. Strachan, 25. Fleischmann, 32. Versteeg (Fleischmann), 39. Skille. Střely na branku: 27:19. Diváci: 14.179.
NY Rangers - Washington 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. Callahan, 34. McDonagh, 47. Prust - 27. Sjomin, 58. Carlson (Hamrlík). Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 28 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.200.
Columbus - Anaheim 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)
Branky: 18. Tjutin (Prospal), 40. Johnson, 46. Vermette - 1., 17. a 33. Perry, 22. J. Blake, 23. Ryan. Střely na branku: 27:35. Diváci: 14.033.
Detroit - Philadelphia 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 8. Kronwall, 29. Dacjuk, 39. Zetterberg, 41. Franzén - 17. a 26. B. Schenn, 37. Talbot. Střely na branku: 25:29. Diváci: 20.066.
Pittsburgh - Tampa Bay 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)
Branky: 17. a 31. Malkin, 21. Kunitz, 25. Letang - 10. a 11. Downie. Střely na branku: 41:23. Diváci: 18.506.
St. Louis - San Jose 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. a 60. Pietrangelo, 38. Perron. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.447.
Dallas - Los Angeles 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 34. Eriksson, 45. Ryder - 9. King, 29. Loktijonov, 52. Nolan, 60. Justin Williams. Střely na branku: 28:16. Diváci: 12.191.