Jágr se trefil dvakrát během 18 vteřin, Flyers přesto prohráli

NEW YORK

Parádní dvě trefy během osmnácti vteřin si připsal český hokejista Jaromír Jágr v sobotním utkání NHL mezi jeho Philadelphií a Pittsburghem. Do sítě klubu, v němž v zámoří začínal, skóroval v první třetině za nepříznivého stavu, bleskově tak otočil skóre na 2:1. V dalším průběhu zápasu už ale Flyers tahali za kratší konec a prohráli 4:6.

Jaromír Jágr (vpravo) oslavuje se spoluhráči z Philadelphie svůj gól.

První gól vstřelil Jágr svým typickým způsobem. Na červené dostal puk, ujížděl s ním po pravém křídle, ve třetině soupeře se natlačil více do středu hřiště a pohotovou ranou překonal brankáře. Druhý gól vstřelil v přesilovce opět z podobného místa nad levé rameno gólmana. Vše proběhlo v 16. minutě utkání během pouhých 18 vteřin.

Jágr nastoupil poprvé po svých čtyřicátých narozeninách a zažil gólově nejvydařenější zápas od začátku prosince. Pittsburgh utkání definitivně rozhodl až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy nastřílel tři branky během devíti minut. Philadelphia už se pak nezmohla na odpověď.

Ačkoliv týmu nepomohl k vítězství, Jágr byl za svůj gólový příspěvek oceněn jako druhá hvězda zápasu. Nyní má na kontě 661 branek, jen sedm tref ztrácí na Luca Robitailla, který drží desátou pozici mezi nejlepšími střelci NHL všech dob. Zároveň se kladenský odchovanec přiblížil na rozdíl bodu k Joe Sakicovi, jemuž patří s 1641 body pro změnu osmé místo v historické tabulce kanadského bodování zámořské soutěže.

Potřetí v probíhajícím ročníku soutěže se trefil útočník St. Louis Vladimír Sobotka. Svým gólem stanovil konečné skóre při výhře Blues nad Minnesotou 4:0.

Philadelphia - Pittsburgh 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)
Branky: 16. a 16. Jágr, 39. Wellwood, 60. Simmonds - 4. a 37. Cooke, 36. J. Staal, 41. Jeffrey, 43. Dupuis, 50. Neal. Střely na branku: 31:30. Diváci: 19.958.
Columbus - Chicago 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Brassard - 13. Toews, 17. Stalberg, 34. Sharp, 36. Kane, 45. Krüger, 46. Lepistö. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.663.
St. Louis - Minnesota 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 10. Reaves, 25. Jackman, 40. McDonald, 49. Sobotka. Střely na branku: 34:13. Diváci: 19.150.