Jágr skóroval, další porážce Capitals ale nezabránil

WASHINGTON

Washingtonu se stále nedaří. Z hlavního města USA si body odvezly Blesky z Tampy Bay, které tu jedenáct utkání nevyhrály. O plném bodovém zisku hostů přitom bylo rozhodnuto už v polovině utkání. To už Tampa vedla 4:0 a nic na výsledku nezměnil ani pátý Jágrův gól v sezóně.

Ten přišel v 32. minutě. Washington začal zápas nešťastně. Už ve 4. minutě si dal vlastní branku Sergej Gončar, když nepřesnou přihrávkou trefil pravou brusli domácího gólmana Olafa Kölziga, od které puk zamířil do sítě. Střelcem branky byl sudími označen Lecavalier, který se jako poslední z týmu hostí dotkl kotouče. Co na tom, že v té chvíli seděl na střídačce... "Něco takového jsem ještě nezažil, ale beru to," smál se Lecavalier.

"Snažil jsem se nahrát na druhou stranu Brendanu Wittovi. Věděl jsem, že jsem byl blízko branky, ale bohužel jsem trefil Olieho brusli," popsal Gončar svoji "trefu".

Zkušený německý gólman na poslední třetinu přenechal své místo na kluzišti náhradníkovi Rastislavu Staňovi ze Slovenska. Na něj hráči Tampy vyslali sedm střel, všechny kryl. Po prvních dvaceti minutách v NHL tak zůstává nepřekonán.

Washingtonu se opět nedařilo vůbec nic. V první třetině hráli domácí skoro minutu dvojnásobnou přesilovou hru. Nedokázali však ani jednou vystřelit, navíc Dainius Zubrus se nechal vyloučit. "Moc jsme si nepomáhali. Navíc naši nejlepší hráči nehráli dobře," pravil kriticky Lang, který si připsal asistenci u druhé branky.

Detroit vyhrál v Chicagu až v prodloužení. Rudá křídla na začátku poslední části hry vedla 3:1, ale domácí v polovině posledního dějství v rozmezí 67 vteřin dvakrát překonali Dominika Haška a vynutili si prodloužení. To po minutě a osmi sekundách ukončil tvrdou ranou v přesilovce Brendan Shanahan. Český gólman si připsal 28 úspěšných zásahů.

Slovensko-české představení viděli diváci v Dallasu, kde remizoval Phoenix 3:3. Všechny branky hostů vstřelili hráči z bývalého Československa Branko Radivojevič, Radoslav Suchý a Jan Hrdina, jenž vyrovnal 50 sekund před koncem po střele Ladislava Nagyho. "Puk mě trefil do zadku a Hrdina to uklidil do branky," popsal vyrovnávací Slovák Radivojevič.

Chicago - Detroit 3:4 v prodl.
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 - 0:1. Branky: 4. Calder, 52. Moen, 54. Radulov - 36. a 45. Maltby, 9. Hull, 62. Shanahan. Střely na branku: 31:26. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas a chytil 28 střel.
Columbus - Boston 0:4
Třetiny: 0:4, 0:0, 0:0. Branky: 7. a 19. Murray, 6. McGillis, 15. Rolston. Střely na branku: 24:27.
Washington - Tampa Bay 2:5
Třetiny: 0:2, 2:3, 0:0. Branky: 32. Jágr, 40. Doig (Lang) - 9. a 26. Modin, 4. Lecavalier, 30. Stillman, 37. St. Louis. Střely na branku: 22:21.
Buffalo - Pittsburgh 1:2 po prodl.
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1. Branky: 30. Briere - 52. Berehowsky, 64. Morozov. Střely na branku: 22:23.
Dallas - Phoenix 3:3
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:2 - 0:0. Branky: 36. Young, 48. Guerin, 53. DiMaio - 32. Radivojevič, 50. Suchý, 60. Hrdina. Střely na branku: 35:26.