Ďáblové deklasovali Rangers

NEW YORK

Ďáblové z New Jersey vyškolili milionáře z Madison Square Garden. Na domácím ledě se ujalo pět z 34 střel, kterými zasypali hostující gólamy Dunhama a Markkanena. Naproti tomu ani jeden z osmnácti pokusů hostů nenašel cestu za Brodeurova záda.

Skóre otevřel už ve druhé minutě Pandolfo, ale rozhodnutí přinesla prostřední část, kdy se domácí prosadili hned třikrát, přičemž jednou u branky asistoval Eliáš. V poslední části, kterou odstartovala bitka domácího Stevensona se Simonem, už debakl Rangers dokonal Niedermayer.

Bulis otevřel a uzavřel skóre Montrealu

Jan Bulis byl hlavní postavou Montrealu, který vybojoval na ledě hokejistů Ottawy vítězství 3:2. Český útočník nejprve v první třetině otevřel při oslabení skóre a necelých osm minut před koncem vstřelil vítěznou branku.

Ottawa měla po celý zápas výraznou převahu, o čemž svědčí i poměr střel na branku 40:13. Nenechala se rozhodit ani dalším rychle inkasovaným gólem, který už 36 sekund po Bulisově prvním zásahu přidal Donald Audette.

Ještě před první přestávkou snížil v přesilovce Jason Spezza. Ale ve druhém dějství, kdy byla jejich převaha nejvýraznější (18:3 na střely), dokázali domácí pouze vyrovnat opět v přesilovce díky Wadu Reddenovi. Asistenci u této branky si připsal Radek Bonk.

"Soupeř nás dnes přehrál, ale už za sebou letos máme zápasy, kdy jsme zase většinou přehrávali my je a nepadalo nám to tam," řekl Bulis. "To k hokeji patří a díky Bohu, že se štěstí dnes přiklonilo k nám," dodal.

Ve třetí třetině vyšli Senátoři naprázdno, naopak při jednom z ojedinělých brejků rozhodl svou druhou vítěznou brankou v této sezoně Bulis. Yanic Perreault přihrál českému útočníkovi zpoza branky a Bulis bekhendem v pádu zavěsil do levého horního rohu.

"Snažil jsem se střílet nahoru. Puk trochu poskakoval, tak jsem se soustředil na to, abych ho dobře trefil," popsal rozhodující moment Bulis, který po čtrnáctizápasové šňůře bez gólu skóroval třikrát v uplynulých čtyřech utkáních. "Jsem přesvědčen, že jsem se chytil ve správný čas. Nevzpomněl bych si, kdy jsem dal dva góly ze dvou střel na branku," řekl Bulis.

Češi hvězdami Nashvillu

Čeští hokejisté hráli hlavní role také v dramatu, jehož dějištěm byla hala Gaylord Entertainment Center v Nashvillu. Domácí vedli nad New York Islanders 3:0 a 4:1, když se jednou trefil a dvakrát asistoval Martin Erat a už tradiční přesilovkový gól dal Marek Židlický. Ale nakonec se museli dlouho strachovat o těsné vedení 4:3.

Nashvillu se podařilo náskok udržet i díky výkonu Tomáše Vokouna, jenž si připsal 26 úspěšných zákroků a získal pro sebe i svůj tým třetí vítězství za sebou. "Udělal jsem sice chybu při třetím gólu Islanders a zápas jsem zdramatizoval, ale teď mám skvělý pocit," přiznal český gólman.

Šťastný byl po zápase i Martin Erat. "Je to skvělé. Dostávám stále více času na ledě a zdá se, že se také dostávám do stále více šancí," prohlásil. "Dali jsme dnes dva góly v přesilovkách a to bylo klíčem k vítězství," dodal.

Ostrované byli před zápasem nejlepším týmem v oslabení v celé soutěži, ale jejich obrana v Nashvillu nefungovala jako obvykle. "Příliš jsme dnes gólmanu Snowovi nepomohli," řekl trenér Steve Stirling. Snow si připsal pouze 18 zásahů.

Jen o jeden zákrok více předvedl Roman Čechmánek, který v brance Los Angeles čelil útočníkům St. Louis a kapituloval pouze jedinkrát. Slovenský útočník Pavol Demitra vystřelil prakticky z nulového úhlu a našel skulinu nad Čechmánkovým pravým ramenem.

"Puk mě vlastně trefil do ramene, ještě jsem se snažil, přitisknout k tyčce, ale už bylo pozdě, puk už byl za mnou," řekl brankář. "Zápas spěl k výsledku 0:0 a nebýt tohoto hloupého gólu, tak by tak i skončil," posteskl si. Jeho kolega Chris Osgood pochytal všech 18 střel.

Dominik Hašek v brance Detroitu inkasoval hned při první střele domácí Minnesoty na branku, když při přesilovkové kombinaci skončil v leže na zádech a pod jeho nataženou ruku se trefil Andrew Brunette. Další gól ale nepustil a zápas skončil i po prodloužení nerozhodně 1:1.

Milan Kraft byl u obou gólů Pittsburghu, který doma podlehl Floridě 2:3. Kraft jeden gól dal a na druhý přihrál, po asistenci si připsali také Josef Melichar a Martin Straka.

Za Washington zaznamenali po gólové přihrávce Robert Lang a Jaromír Jágr, Capitals zvítězili v Carolině 2:1. Lang bodoval už v devátém zápase po sobě.

New Jersey - NY Rangers 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 2. Pandolfo, 31. Langenbrunner, 38. Rafalski, 39. Berglund (Eliáš), 49. Niedermayer. Střely na branku: 34:18. Diváci: 19.040.
Los Angeles - St. Louis 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 16. Demitra. Střely na branku: 18:20. Diváci: 17.462. Za Los Angeles odchytal celý zápas Roman Čechmánek, připsal si 19 zákroků.
Boston - Vancouver 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 31. Knuble, 65. Rolston - 7. King. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17.565.
Ottawa - Montreal 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 19. Spezza, 35. Redden (Bonk) - 9. a 53. Bulis, 10. Ribeiro. Střely na branku: 40:13. Diváci: 18.337.
Philadelphia - Atlanta 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky: 42. Kapanen, 47. Gagne, 53. LeClair, 60. Roenick. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19.538.
Carolina - Washington 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Staal - 30. Bondra (Lang), 58. Zubrus (Jágr). Střely na branku: 39:20. Diváci: 13.603.
Pittsburgh - Florida 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 47. Kraft (Melichar), 49. Berehowsky (Straka, Kraft) - 20. Jokinen (Trnka), 22. Huselius, 35. V. Bure. Střely na branku: 35:20. Diváci: 11.004.
Nashville - NY Islanders 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 9. Židlický, 26. Erat, 35. Országh (Erat), 48. Archipov (Erat) - 38. Czerkawski, 50. Mapletoft (Hamrlík), 53. Asham. Střely na branku: 22:29. Diváci: 12.714. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, zaznamenal 26 zákroků.
Minnesota - Detroit 1:1  (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Brunette - 53. Yzerman. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.568. Za Detroit odchytal celý zápas Dominik Hašek, připsal si 25 zákroků.
Colorado - Dallas 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 3. Tanguay (Hejduk), 32. Selänne, 33. Konowalchuk. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18.007.
Edmonton - Calgary 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. York (Dvořák), 65. Smyth - 38. Lombardi. Střely na branku: 24:34. Diváci: 16.839.
San Jose - Toronto 2:2  (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 41. Marleau, 45. Ekman - 23. Sundin, 29. Mogilnyj. Střely na branku: 27:18. Diváci: 17.496.