Čechmánek oslavil vítěznou stovku nulou

NEW YORK

Dva čeští brankáři nastoupili proti sobě v zápase Los Angeles s Nashvillem. Zatímco Roman Čechmánek nedovolil soupeři skórovat ani jednou, Tomáš Vokoun v dresu Nashvillu inkasoval třikrát. Čechmánek vychytal čisté konto potřetí v sezóně (celkem už 23. v kariéře) a připsal si jubilejní 100. vítězství během svého působení v NHL.

Nashvillu nepomohla k překonání Čechmánka ani situace čtyři minuty před koncem, kdy se kouč hostí při vyloučení domácího Belangera rozhodl zdvojnásobit přesilovku a namísto Vokouna poslal do hry dalšího hráče v poli. Marek Židlický však trefil tři minuty před koncem jen tyč

Detroit bez Haška

Další český brankář se v dnešních zápasech NHL neobjevil, Detroitu kvůli bolavým tříslům chyběl Dominik Hašek a šanci dostal náhradník Manny Legace. Ten nakonec kapituloval jen jednou, na začátku třetí třetiny po střele Sanderssona. Dalších 37 střel úspěšně pokryl a jeho výkon vyzdvihl i trenér Dave Lewis.

Dvěma góly pomohl Detroitu k vítězství kanonýr Brett Hull, kterému už chybí jen osm zásahů, aby se dostal na třetí místo historických tabulek střelců v NHL. Překonal by tak legendárního Marcela Dionnea, který nastřílel 731 branek. Tabulku střelců vede Wayne Gretzky (894 branek) před Gordie Howem (801).

Atlanta - Boston 5:4 v prodl. (2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 17. Petrovický, 19. Cowan, 33. Vjačeslav Kozlov, 44. S. Aubin (Štefan), 64. Kovalčuk (F. Kaberle) - 2. Jillson, 8. Lapointe, 23. G. Murray, 35. Rolston. Zásahy brankářů: Nurminen 21/17 - Potvin 28/23
Detroit - Columbus 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 7. a 28. Hull, 5. Draper (Fischer), 25. Holmström, 48. Thomas - 43. Sanderson. Zásahy brankářů: Legace 38/37 - Denis 42/37
Florida - N.Y. Islanders 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 8. Horton - 6. a 45. Hunter, 14. Timander, 22. Bates. Zásahy brankářů: Luongo 32/28 - DiPietro 27/26
New Jersey - Buffalo 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 10. Gomez, 26. Pandolfo, 27. Gionta, 30. Madden (Eliáš) - 47. Briere. Zásahy brankářů: Brodeur 22/21 - Biron 19/15, Noronen (od 29:25) 9/9
Pittsburgh - Minnesota 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)
Branky: 44. Kostopulos, 54. Malone - 9. a 20. Laaksonen, 19. Žoltoks, 35. Gáborík, 50. Daigle, 56. Dupuis. Zásahy brankářů: Fleury 9/6, Caron (od 19:32) 19/16 - Roloson 40/38
Dallas - Anaheim 3:3 po prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Modano, 25. Arnott, 26. Klemm - 11. a 49. McDonald, 37. Sýkora (Prospal). Zásahy brankářů: Turco 33/30 - Gerber 29/26
Phoenix - St Louis 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
Branky: 1. a 59. Savage, 37. a 40. Doan, 34. Taffe - 12. Drake, 25. R. Johnson, 29. Ch. Pronger, 44. Mellanby. Zásahy brankářů: Burke 26/22 - Osgood 25/20
Los Angeles - Nashville 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. Avery, 7. Cammalleri, 25. Brennan. Střely na branku: 20:30. Diváci: 16.935. Zásahy brankářů: Čechmánek 30/30 - Vokoun 20/17
3. Edmonton18920755:5320
4. Minnesota19830843:4319