Eliáš potopil Tučňáky, Kaberle servíroval na Floridě

NEW YORK

Patrik Eliáš rozhodl dvěma brankami o vítězství hokejistů New Jersey v pátečním zápasu s Pittsburghem 2:1 v prodloužení. Skvělý den měl také obránce František Kaberle z Atlanty, jenž si na Floridě třemi gólovými přihrávkami vyrovnal osobní bodový rekord a pomohl Thrashers k výhře 6:3.

Patrik Eliáš (uprostřed) oslavuje vstřelenou branku.

Eliáš dostal New Jersey do vedení už ve 4. minutě a díky Martinu Brodeurovi v brance Devils vydržel stav 1:0 až do poslední minuty normální hrací doby. Necelou půl minutu před koncem třetí části se však Penguins podařilo při power-play vyrovnat, když Dick Tarnström usměrnil za Brodeurova záda křížnou přihrávku Alexeje Morozova.

Prodloužení trvalo pouhých 39 sekund. Obránce Brian Rafalski vyslal přihrávkou z vlastního obranného pásma do brejku Eliáše, který měl proti sobě už jen jediného obránce. Český útočník nezaváhala a švihem se trefil k levé tyčce. "Ta střela mi příliš nesedla, ale beru jakýkoliv gól," prohlásil Eliáš. "Důležitá byla rychlá přihrávka od Ralfieho, pak už jsem se jen snažil vybruslit obránce a dostat se do dobré pozice pro střelu," řekl. "Momentálně hrajeme v obrovské pohodě, hlavně, aby nám to vydrželo co nejdéle," dodal Eliáš.

Nashville odváží z Anaheimu teprve druhou výhru

Vidět byl také Martin Erat který gólem a asistencí přispěl k výhře Nashvillu v Anaheimu 4:3 v prodloužení. Dobrý výkon předvedl v brance Nashvillu Tomáš Vokoun, který zastavil 34 střel. "Bojovali jsme až do konce a vyplatilo se. V téhle lize není nic rozhodnuto, dokud není konec," pochvaloval si Vokoun.

Greg Johnson čtyři minuty před koncem třetího dějství vyrovnal a v prodloužení pak vstřelil jubilejní 1000. gól v historii klubu Scott Hartnell. Nashville dokázal vyhrát v Anaheimu teprve podruhé za dobu své existence. "Tohle nám hodně zvedne sebevědomí," těšil se Vokoun.

Čechmánek Dallas nezastavil

Daleko méně práce měl losangeleský Roman Čechmánek, na jehož branku vyslali hráči Dallasu na domácím ledě jen 17 střel. Přesto Čechmánek pustil dvě branky. Třetí dali domácí do prázdné branky při soupeřově power play a zvítězili 3:1.

Skvělý výkon předvedl Mika Noronen, který hájil branku Buffala v domácím utkání proti Carolině. Finský gólman pochytal všech 35 střel pokusů a přispěl k výhře 5:0. "Když vedete dva, tři nula, není na vás takový tlak, můžete si dovolit dostat gól. To vám umožní být v klidu a víc si zápas užívat," řekl Noronen. Gól a asistenci zaznamenal v dresu vítězů Aleš Kotalík.

New Jersey - Pittsburgh 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. a 61. Eliáš - 60. Tarnström. Zásahy brankářů: Brodeur 19/18 - Fleury 33/31.
Florida - Atlanta 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Branky: 10. Jokinen, 29. V. Bure, 36. Weiss - 6. a 49. McEachern (na obě F. Kaberle), 16. Kovalčuk (F. Kaberle), 36. Vigier, 40. Sutton, 60. Ronald Petrovický. Zásahy brankářů: Luongo 29/24 - Nurminen 24/21.
Buffalo - Carolina 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 18. a 45. Dumont, 25. Hecht, 31. Kotalík, 36. Drury (Kotalík). Zásahy brankářů: Noronen 35/35 - Storr 25/20.
Dallas - Los Angeles 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 24. a 60. Morrow, 2. Lehtinen - 38. Frolov. Zásahy brankářů: Turco 26/25 - Čechmánek 16/14.
Phoenix - San Jose 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Sturm, 11. Ricci, 14. McCauley, 26. Damphousse, 36. Stuart. Zásahy brankářů: Boucher 12/11, Burke 21/17 - Nabokov 9/9, Toskala 31/31.
Anaheim - Nashville 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 14. Krog, 26. Pahlson (Sýkora, Prospal), 38. Rucchin - 25. Timonen (Židlický), 28. Erat, 57. G.Johnson (Erat), 62. Hartnell. Zásahy brankářů: Giguere 33/29 - Vokoun 37/34.
3. Edmonton191020758:5522
4. Minnesota20830947:4619