Jágr s Langem Washington nezachránili

Jen česká dvojice útočníků Washingtonu Jaromír Jágr s Robertem Langem našla v duelu s Floridou recept na hotujícího gólmana Luonga. Na vítězství však Capitals nedosáhli, Florida si odvezla výhru 2:1, když v prodloužení o výsledku rozhodl Weiss.

Jágr již ve čtvrté minutě poslal při vyloučení Lilji domácí do vedení, soupeř ale dokázal srovnat krok na začátku druhého dějství. Střelecká převaha domácích nebyla nic platná, Florida navíc v 58. minutě vsítila druhou branku.

Naději do Washingtonu vrátil minutu před koncem Robert Lang, který tak bodoval již v jedenáctém utkání v řadě a drží zatím nejdelší bodovou šňůru letošního ročníku NHL.

Lang při power-play Washingtonu zblízka nadvakrát překonal gólmana Luonga, nejlepší střelec Capitals si připsal jedenáctou branku sezóny. V nastaveném čase se ovšem radovali hosté, když vítěznou branku vstřelil po necelých dvou minutách Weiss.

"Loungo měl skvělý den," složil po zápase poklonu brankáři soupeře Lang. "Buď jsme pálili přímo do něj, nebo předváděl skvělé zákroky. Každopádně dnes to nebyli útočníci, kdo nás porazil," dodal Lang.

Kubina porazil Buffalo

Obránce Pavel Kubina zastoupil své spoluhráče z útoku a dvěma góly rozhodl o sobotním vítězství hokejistů Tampy Bay nad Buffalem 2:1.

První Kubinova trefa přišla v šesté minutě, kdy po vyhraném vhazování v obranném pásmu soupeře napřáhl český bek od modré a prostřelil cloněného gólmana Buffala Miku Noronena.

"Viděl jsem prostor na střelu a říkal jsem si, že by ji mohl i někdo tečovat," popsal gólový moment Kubina. "Když se ke mně po vhazování odrazil puk, tak jsem na nic nečekal a hned jsem to zkusil," dodal.

Lightning zdvojnásobili své vedení při přesilovce na konci druhé třetiny, kdy Kubina bez přípravy trefil pas Martina St. Louise. "Druhému gólu předcházela skvělá Martyho přihrávka. Právě tohle dělá náš tým tak soudržný, každý se snaží přispět mnoha malými i velkými věcmi," pochvaloval si střelec.

Na stadiónu Commonwealthu úspěšnější Montreal

V historicky prvním utkání kanadsko-americké NHL hraném pod širým nebem byl v sobotu v Edmontonu úspěšnější Montreal, který porazil domácí Oilers 4:3. Utkání se konalo v den 86. výročí založení NHL na stadionu klubu amerického fotbalu Edmonton Eskimos a při teplotě hluboko pod nulou mu přihlíželo 57 167 diváků.

Hrdiny zápasu byli Richard Zedník a Yanic Perreault, oba autoři dvou gólů Canadiens, a také hostující brankář Jose Theodore, který, s kulichem navlečeným přes helmu, zneškodnil 34 střel Edmontonu.

Philadelphia - Boston 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 7. Williams, 10. Gagne, 38. Recchi - 22. a 22. Rolston. Zásahy brankářů: Hackett 13/11 - Raycroft 26/23.
Washington - Florida 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 4. Jágr, 60. Lang - 29. Viktor Kozlov, 58. Huselius, 62. Weiss. Zásahy brankářů: Kölzig 25/22 - Luongo 41/39.
Columbus - New York Islanders 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 30. Nash, 40. Marchant (Špaček) - 60. Kvaša. Zásahy brankářů: Brathwaite 25/24 - DiPietro 29/27.
Edmonton - Montreal 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
Branky: 34. Brewer, 54. Stoll, 55. Staios (Dvořák) - 21. a 55. Zedník, 11. a 43. Perreault. Zásahy brankářů: Conklin 23/19 - Theodore 37/34.
Pittsburgh - Ottawa 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. Surový (Kraft), 63. Malone - 50. Chára (Bonk). Zásahy brankářů: Caron 32/31 - Lalime 19/17.
Tampa Bay - Buffalo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 15. a 37. Kubina - 43. Afinogenov. Zásahy brankářů: Grahame 26/25 - Noronen 23/21.
St. Louis - Dallas 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 31. Tkachuk, 50. Demitra - 22. Guerin. Zásahy brankářů: Osgood 22/21 - Turco 24/22.
Minnesota - Detroit 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 19. Park, 24. Daigle - 3. Hull, 25. Deveraux, 28. Lidström, 37. Draper, 60. Dacjuk (Fischer). Zásahy brankářů: Roloson 33/28 - Joseph 29/27.
Colorado - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 28. Pálffy, 35. Brown. Zásahy brankářů: Aebischer 25/23 - Huet 21/21.
Calgary - Chicago 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 34. Reinprecht, 60. McAmmond - 42. Clader. Zásahy brankářů: Kiprusoff 25/24 - Anderson 28/28.
San Jose - Nashville 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 35. McCauley, 43. Sturm, 50. Marleau - 49. Hartnell. Zásahy brankářů: Toskala 33/32 - Mason 32/29.
Vancouver - Toronto 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Branky: 9. Näslund, 20. Linden, 59. Bertuzzi - 1. a 50. Roberts (na druhou Reichel), 3. Reichel, 45. Nolan, 60. Sundin. Zásahy brankářů: Cloutier 28/24 - Belfour 28/25.
4. Calgary19902839:4420
5. Minnesota218301049:5119
Pacifická divize:
1. Los Angeles191011750:4122
2. Anaheim21725745:5521
3. San Jose21582653:5520
4. Dallas218301047:5619
5. Phoenix19651747:6018
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.