Pruskův smolný den, Ottawa měla co dohánět

NEW YORK

V dobrém nebude vzpomínat gólman Ottawy Martin Prusek na úterní zápas v Atlantě. V brance dostal přednost před Patrickem Lalimem, jenže ze šesti střel, které na něj Trashers vyslali, skončily hned tři za jeho zády. Český brankář musel na střídačku a Ottawa zahájila stíhací jízdu. A nakonec zvítězila 6:3.

Horší začátek si hokejisté Ottawy po nedělním přídělu na ledě NY Rangers (2:6) snad ani nemohli představit. Atlanta vedla už v 19 sekundě zápasu, kdy Pruska překonal Marc Savard. Na další branku diváci čekali na začátek druhého dějství, z něhož časomíra neukrojila ani minutu a domácí vedli zásluhou Ilji Kovalčuka o dvě branky.

Na začátku páté minuty kapituloval Prusek potřetí, když jej opět v přesilovce překonal s přispěním Františka Kaberleho Kozlov. Kouči Martinovi poté došla trpělivost a na led naskočil Lalime. A s ním o totální obrat utkání.

Necelou půlminutu po Pruskově odvolání snížil Wade Redden, ve třinácté minutě se trefil Petr Ščastlivij a o chvíli později vyrovnal střelou téměř od červené čáry Todd White, když poskakující puk skončil za zády překvapeného gólmana Atlanty Nurminena.

Začátek třetí třetiny přinesl další gól do statistik Reddena a vzápětí zvyšoval na 5:3 pro hosty Radek Bonk. Pět minut před koncem uzavřel účet zápasu Peter Shaefer.

Čeští jezdci tentokrát vyšli naprázdno

Opět se dařilo hráčům NewYork Rangers, kteří zvítězili na ledě Tampy Bay 2:0. Vyznamenal se především gólman Jussi Markkanen, který pochytal všech 36 střel soupeře a připsal si druhé čisté konto kariéry, naopak po nedělních bodových žních se neprosadil žádný z českých hráčů v dresu Rangers. Tampa prohrála s nulou podruhé v řadě, gól nevstřelila téměř 150 minut.

Patrik Eliáš přispěl gólem a asistencí k vítězství New Jersey na ledě Los Angeles 4:0. Gólman Devils Martin Brodeur vychytal čtvrtý shutout sezóny, New Jersey neprohrálo již dvanáctý zápas v řadě.

"Máme v kádru dost lidí, kteří se umějí skvěle připravit na zápas, i kdyby byl každý večer," pochvaloval si spoluhráče Eliáš. "Je to hodně o psychice, ale zdá se, že víme, jak na to," dodal dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru.

Tampa Bay - NY Rangers 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 17. Messier, 19. Ortmeyer. Zásahy brankářů: Chabibulin 26/24 - Markkanen 36/36.
Columbus - Edmonton 3:3 pp (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 3. Malhotra, 19. Sanderson, 32. Letowski (Špaček) - 24. Hemský, 46. Isbister (Hemský), 54. Dvořák. Zásahy brankářů: Denis 34/31 - Conklin 34/31.
Montreal - Vancouver 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 11. Zedník, 53. Sundström - 35. a 54. Näslund, 7. Keane, 24. Bertuzzi, 47. King. Zásahy brankářů: Theodore 40/35 - Cloutier 27/25.
Atlanta - Ottawa 3:6 (1:0, 2:3, 0:3)
Branky: 1. Savard, 21. Kovalčuk, 25. Kozlov (F. Kaberle) - 25. a 41. Redden, 33. Sčastlivij, 35. White, 43. Bonk, 56. Schaefer. Zásahy brankářů: Nurminen 32/26 - Prusek 6/3, Lalime 8/8.
Los Angeles - New Jersey 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 19. Madden (Eliáš), 21. Brylin, 40. Niedermayer, 57. Eliáš. Zásahy brankářů: Huet 22/19 - Brodeur 25/25.
St. Louis - Boston 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 25. Demitra, 31. Rycroft, 60. Tkachuk (Čajánek), 65. Weight - 23. Lapointe, 42. Thornton, 50. Boynton. Zásahy brankářů: Osgood 27/24 - Potvin 32/28.
4. Calgary19902839:4420
5. Minnesota218301049:5119
Pacifická divize:
1. Los Angeles201011850:4522
2. Dallas229301052:5821
3. Anaheim21725745:5521
4. San Jose21582653:5520
5. Phoenix21651949:6618
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.