Jágr s Langem strůjci vítězství nad Islanders

NEW YORK

Další povedený zápas má na kontě dvojice Jaromír Jágr s Robertem Langem. V úterním utkání s New Yorkem Islanders Jágr jeden gól dal a na jeden přihrál, Lang si připsal body za dvě asistence. Washington zvítězil na ledě Ostrovanů 4:1.

Jágr tak bodoval už ve dvanáctém utkání v řadě, Lang svou bodovou šňůru nepřerušil ani v šestnáctém utkání. Výborná forma přinesla Langovi ocenění pro nejlepšího ofenzivního hráče měsíce listopadu.

"První dva měsíce ligy byly hrozné, ale v poslední době se docela začínáme zvedat," komentoval výkon Capitals gólman Kölzig, na jehož konto přibylo pětadvacet úspěšných zákroků.

Podobně viděl utkání i kouč Washingtonu Bruce Cassidy. "Naše hra se na rozdíl od výkonů Islanders zápas od zápasu zlepšuje," poznamenal Cassidy.

"Před pár týdny nás převálcovali, teď jsme byli na koni zase my," dodal kouč na adresu týmu z New Yorku, který prohrál šesté utkání v řadě. Po Pittsburghu jsou ovšem Capitals stále nejhorším celkem celé soutěže.

Jágr s Langem se podíleli na úvodní brance Kippa Millera při dvojnásobné početní výhodě Capitals, Jágr zvyšoval desátou brankou v sezóně na 2:0, když v šesté minutě při přesilovce tečoval Zubrusovo nahození za záda brankáře Snowa.

Washington pojistil vývoj zápasu ještě v průběhu první části třetím gólem a po bezbrankové druhé třetině dorazil Ostrovany na začátku závěrečného děhství po Langově přihrávce Zubrus. Čestný úspěch New Yorku zaznamenal o chvíli později Asham.

Bluesmani vyhnali Čechmánka

Stejně jako Jágr vstřelil desátý gól sezóny i David Výborný. Český forvard navíc v utkání s Anaheimem přihrával i na druhou branku. Jedinou branku Kačerů, kteří nedosáhli na body po jedenáctizápasové šňůře, při výhře Columbusu 2:1 vstřelil Václav Prospal po přihrávce Petra Sýkory.

Necelou polovinu utkání odehrál gólman Los Angeles Roman Čechmánek v duelu s St. Louis. Čechmánek na začátku druhé třetiny pustil za svá záda třetí z devíti střel Blues a v brankovišti jej vystřídal Huet. Ten sice udržel po zbytek zápasu čisté konto, hráči St. Louis nakonec ale ještě zvýšili při power-play na konečných 4:1.

První zápas po příchodu z Pittsburghu odehrál v dresu Kings Martin Straka. "Cítil jsem se velmi dobře," řekl Straka, "V prvním zápase za nový tým jste samozřejmě vždycky nervózní, ale snažil jsem se na to nemyslet. Doufám jen, že náš další zápas bude trochu lepší," dodal plzeňský odchovanec.

NY Islanders - Washington 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Branky: 43. Asham - 4. Miller (Jágr, Lang), 6. Jágr, 10. Kwiatkowski, 42. Zubrus (Lang). Zásahy brankářů: Snow 25/21 - Kölzig 26/25.
Columbus - Anaheim 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 27. Výborný, 44. R. Nash (Výborný) - 60. Prospal (Sýkora). Zásahy brankářů: Denis 31/30 - Gerber 32/30.
Toronto - NY Rangers 5:4 (3:3, 1:0, 1:1)
Branky: 2. Stajan, 6. Renberg, 15. Nieuwendyk, 40. Nolan, 54. Sundin - 6. Leetch (Hlaváč, Nedvěd), 17. Simon, 19. Holík (Ručinský), 54. Carter. Zásahy brankářů: Belfour 29/25 - Dunham 17/15 - Markkanen 15/12.
Montreal - Tampa Bay 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 16. Koivu, 38. Zedník, 59. Bulis - 11. Taylor (Kubina), 57. Lecavalier. Zásahy brankářů: Theodore 26/24 - Chabibulin 25/22.
New Jersey - Phoenix 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 30. Pandolfo - 24. T. Nash, 52. Gratton, 53. Tanabe. Střely na branku: 28:23. Zásahy brankářů: Brodeur 23/20 - Burke 28/27.
St. Louis - Los Angeles 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 17. a 59. Drake, 7. Tkachuk, 29. Nickulas - 13. Belanger. Zásahy brankářů: Osgood 28/27 - Čechmánek 9/6, Huet 11/11.
Calgary - San Jose 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 22. Iginla, 40. Donovan, 60. Gelinas - 38. Cheechoo. Zásahy brankářů: Kiprusoff 20/19 - Toskala 32/30.
4. Edmonton2410301167:7523
5. Minnesota248401252:5720
Pacifická divize:
1. Los Angeles2412111060:5726
2. San Jose25882761:6226
3. Dallas2511301158:6125
4. Anaheim25845854:6425
5. Phoenix24861961:7423
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.