Calgary přistřihlo Tučňákům křídla

NEW YORK

Shean Donovan byl hlavním strůjcem drtivého vítězství Calgary nad Pittsburghem v nedělním utkání NHL, v němž hokejisté Plamenů zvítězili 6:1. Bývalý hráč Tučňáků dopravil puk do svatyně gólmana Carona hned třikrát, navíc si připsal i jednu asistenci. Čisté konto brankáře Calgary pokazil Milan Kraft.

Pittsburgh se na ledě soupeřů vysloveně trápí, z posledních deseti utkání venku prohrál již deváté. Donovan v utkání s bývalými spoluhráči dosáhl prvního hattricku kariéry. "Byla to pohoda," řekl po zápasu.

"Byl jsem zkrátka vždy ve správný čas na správném místě, což se ovšem moc často nestává," dodal Donovan, který se trefil v každém z posledních šesti zápasů, s celkovou bilancí devíti branek a dvou asistencí. Dorovnal tak zatím nejdelší letošní gólovou šňůru Bretta Hulla z Detroitu.

Prospal dal vítězný gól Anaheimu

Václav Prospal přispěl po přihrávce Petra Sýkory jednou brankou k vítězství Anaheimu nad Dallasem 4:0. Prospal otevřel skóre utkání po bezbrankové první třetině při přesilovce na začátku druhé části a za dvaadvacet sekund už vedli Kačeři zásluhou Lupula o dvě branky.

Do přestávky zvýšil navíc obránce Kurt Sauer, který tak po 33 zápasech ukončil čekání gól. Konečnou podobu výsledku stanovil v závěrečném dějství gólem v oslabení Sergej Fjodorov.

Anaheim tak přerušil třízápasovou šňůru porážek, s dvaatřiceti zásahy se blýskl domácí gólman Gerber, který dostal přednost před Giguerem, jehož nechali trenéři odpočívat poté, co v posledních dvou zápasech devětkrát kapituloval.

Hokejisty Tampy zdržel sníh

Třetí vítězství v posledních čtyřech zápasech vybojovali hokejisté Tampy Bay na ledě New York Rangers. A to i přesto, že po dopravních problémech způsobených náhlým přívalem sněhu dorazili na východní pobřeží až v neděli ráno.

Vedení se sice ujali domácí, když na brance Ansona Cartera asistovali Petr Nedvěd s Janem Hlaváčem, Tampa však stačila ještě do přestávky vyrovnat. Záhy po začátku druhé části dostal domácí do vedení Greg de Vries, o další gólové zápisy se však postarali již jen hosté.

Ve 42. minutě nejprve při přesilovce vyrovnal Martin St. Louis a obrátku stvrdil vítězným gólem o sedm minut později Cory Sarich.

NY Rangers - Tampa Bay 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 6. Carter (Nedvěd, Hlaváč), 21. de Vries - 13. Andreychuk, 42. St. Louis, 49. Sarich. Zásahy brankářů: Dunham 24/21 - Grahame 31/29.
Chicago - Phoenix 2:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 46. a 54. Calder - 7. Taffe, 59. Doan. Zásahy brankářů: Leighton 16/14 - Boucher 39/37.
Calgary - Pittsburgh 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky: 6., 44. a 59. Donovan, 1. Leopold, 8. Yelle, 38. Saprykin - 3. Kraft. Zásahy brankářů: Kiprusoff 22/21 - Caron 43/37.
Anaheim - Dallas 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 25. Prospal (Sýkora), 25. Lupul, 28. Sauer, 56. Fjodorov. Zásahy brankářů: Gerber 32/32 - Turco 37/33.
4. Edmonton2611301271:7925
5. Minnesota279501355:6023
Pacifická divize:
1. Los Angeles2614111070:6030
2. San Jose27992765:6529
3. Anaheim289451062:7727
4. Phoenix279711068:8126
5. Dallas2811301459:7025
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.