Hull prostřelil Čechmánka a zapsal se do historie

Gólem v prodloužení zápasu s Los Angeles se útočník Detroitu Brett Hull postaral o zatím největší mezník své kariéry. Nejenže rozhodl o vítězství svého týmu 3:2, ale na konto si připsal už 732. gól v NHL a posunul se na třetí místo historických tabulek nejlepších střelců soutěže. Nyní před ním figurují už jen Wayne Gretzky (894) a Gordie Howe (801).

Hull, jenž měl v zápase i jednu asistenci, vstřelil svou branku necelé dvě minuty po začátku prodloužení. Romana Čechmánka v brance Los Angeles překonal z levého kruhu pro vhazování typickou prudkou ranou bez přípravy a prodloužil svoji sérii zápasů, ve kterých alespoň jednou skóroval, na sedm.

"Být za Waynem Gretzkým a Gordie Howem je fakt, na který snad ani nemohu nalézt slova," říkal po zápase dojatý Hull. "Vždyť prvně jmenovaný je nejlepší hokejista všech dob a druhému říkají Mr. Hockey." Gordie Howe byl utkání osobně přítomen a hned po utkání Hullovi gratuloval.

Znovu se trefil i Straka

Králové Los Angeles v zápase prohrávali ještě deset minut před koncem 2:0, ale pak se trefil Mike Cammalleri a do prodloužení poslal zápas Martin Straka. Český útočník překonal Dominika Haška v brance Detroitu střelou mezi betony a byla to pro něj třetí branka v novém působišti za poslední tři zápasy.

Z dalších českých hokejistů dokázal skórovat už jen Václav Varaďa, autor první branky Ottawy v Bostonu. Senátoři dokázali jen remizovat 2:2, v brance pprvé po zranění nastoupil Patrick Lalime. Martin Prusek si při rozbruslení před zápasem poranil záda.

Nikolišinovi bylo líto bývalých spoluhráčů

Dvě bývalé opory Washingtonu byli u porážky týmu v Coloradu. Někdejší kapitán Capitals Steve Konowalchuk se do statistik nezapsal, Andrej Nikolišin vstřelil gól. Nikolišin dvě minuty před koncem zvýšil na 3:1 pro Colorado a definitivně tak zmařil naděje Washingtonu na zvrat.

"Je mi to trochu líto, už kvůli klukům jako Olie Kölzig a šesti, sedmi dalším," říkal po utkání Nikolišin. "Třetí gól prakticky rozhodl o vítězství, pak už se zápas jen dohrál." Za Washington si po asistenci připsali Jaromír Jágr a Robert Lang, kteří přihráli na jediný gól týmu v podání Sergeje Gončara

Detroit - Los Angeles 3:2P (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 3. Shanahan, 7. Dacjuk, 62. Hull - 51. Cammalleri (Straka), 58. Straka. Zásahy brankářů: Hašek 28/26 - Čechmánek 20/17
Colorado - Washington 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 6. Selänne, 12. Blake (Hejduk), 58. Nikolišin, 60. Tanguay - 42. Gončar (Jágr, Lang). Zásahy brankářů: Aebischer 23/22 - Kölzig 28/25
Boston - Ottawa 2:2PP (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 24. McGillis, 27. G.Murray - 3. Varaďa, 37. Redden. Zásahy brankářů: Raycroft 30/28 - Lalime 23/21
Montreal - Philadelphia 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky: 38. Zedník, 51. Dagenais - 43. Johnsson, 57. Ragnarson, 59. LeClair. Zásahy brankářů: Garon 31/28 - Hackett 38/36
4. Edmonton2611301271:7925
5. Minnesota279501355:6023
Pacifická divize:
1. Los Angeles2714121072:6331
2. San Jose27992765:6529
3. Anaheim289451062:7727
4. Phoenix279711068:8126
5. Dallas2811301459:7025
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.